Fehmi Koru’nun Doğu Perinçek iddiası

Fehmi Koru’nun Doğu Perinçek iddiası

Gazeteci Fehmi Koru, AK Parti’yi Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in yönlendirdiğini savundu.

Gazeteci Fehmi Koru, Karar TV’de Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını cevapladı. AK Parit’yi yönlendiren iki ismin Bahçeli ve Perinçek olduğunu söyleyen Koru, “Erdoğan, ertelediği siyasi kararlar için adım atıyor. Sanki bir listesi var ve o listeden ilerliyor” dedi.

Ayasofya’nın ibadete açılmasını yorumlayan Fehmi Koru ‘Bizler ‘zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın’ diyen bir kuşağız. İçeriden bir kararla böyle olacağını hiç düşünmemiştik’ dedi.

AK Parti’nin 2010’dan itibaren devletin yerine kendini koyan bir strateji ile hareket ettiğini belirten Koru ‘Artık devlet biziz’ diyor. Toplumu İslamlaştıramadı. Ayasofya’nın açılması da bu durumu değiştirmez” tespitlerinde bulundu.

Fehmi Koru’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ertelediği siyasi kararlar için adım atıyor. Sanki bir listesi var ve o listeden ilerliyor. Bu ortamda Ayasofya’nın ibadete açılması ilk başta rasyonaliteden uzak bir adım gibi gelmişti…

Devlet ve millet arasındaki sorunların çözümü için yeni adımlar beklemiyorum. Çünkü Ayasofya ve sosyal medya düzenlemesinde olduğu gibi Bahçeli ve Perinçek AK Parti’yi yönlendiriyor.

AK Parti artık ‘devlet benim’ diyor. Bu süreç 2010’da başladı.

Biz ‘zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın’ diyen bir kuşağız. Ayasofya’nın içeriden böyle bir çıkışla, Erdoğan’ın yaptığı gibi ibadete açılacağını düşünmemiştik.

İslamileştirilmiş bir Türkiye’den bahsetmek mümkün değil. İHL kitlesinin eğitimde yüzde 20’ye ulaştığı söyleniyor. Buna rağmen İslamcı denecek insan sayısının fazla olduğu kanaatinde değilim.

(Milli Gazete)

 

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • Mahmut
    26 Temmuz 2020, 18:14

    Oy oranı yüzde 1 in altında bir parti başkanı tüm kanallarda boy gösteriyor seçim olmamasına rağmen .internette cumhurbaşkanını yolsuzluk videolarıyla tehdit eden videoları var.Sanki o birinci partiymiş gibi televizyonlarda boy gösteriyor .işin ilginc tarafı yolsuzluk iddalarına ak partiden çıt çıkmaması.Bu haliyle düşündürücü !

    REPLY