Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz’u unutturmayacağız

Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz’u unutturmayacağız

Ak Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, “15 Temmuz hem milletimizin kahramanlık destanı hem de Anadolu topraklarının gördüğü en büyük ihanet hareketinin ortaya çıktığı gündür. 15 Temmuz’u bu iki yönüyle de unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

Numan Kurtulmuş, “15 Temmuz hem milletimizin kahramanlık destanı hem de Anadolu topraklarının gördüğü en büyük ihanet hareketinin ortaya çıktığı gündür.” ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz destanının tüm dünyaya örnek, toplumsal bir direniş ve milli kahramanlık hareketi olduğunu belirterek şöyle dedi:

“15 Temmuz’da şehitlerimizin can verdiği bu toprakların kıyamete kadar aziz milletimizin yurdu olması en büyük duamız ve çabamızdır. 15 Temmuz hem milletimizin kahramanlık destanı hem de Anadolu topraklarının gördüğü en büyük ihanet hareketinin ortaya çıktığı gündür. 15 Temmuz’u bu iki yönüyle de unutmayacağız, unutturmayacağız. Varlığını koşulsuz olarak Allah’ın yoluna adamak olan şehadet bizim millet olma bilincimizin temellerindendir. 15 Temmuz, Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde, Yemen’de, Kafkasya’da, Allahu Ekber Dağlarında, Kut’ül Amare’de, Kıbrıs’ta şehit olan ruhun evladıdır.”

‘Erdoğan’ın üstün liderliği’

Kurtulmuş, Türkiye’nin, 15 Temmuz gecesinde maruz kaldığı karanlık kabustan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliği ve aziz milletin kararlığıyla aydınlığa çıktığını belirtti.

“15 Temmuz’da destan yazarak şehit olan tüm kahramanlara can borcumuz var.” ifadesini kullanan Kurtulmuş, her bir şehidi rahmet, minnet ve saygıyla andığını, şehitlerin ailelerine ve gazilere şükranlarını sunduğunu kaydetti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *