“YouTube’un kripto para dünyasından hoşlanmadığı algısı büyümeye devam ediyor”

“YouTube’un kripto para dünyasından hoşlanmadığı algısı büyümeye devam ediyor”

YouTube, kripto para haberleri veren web sitesi Bitcoin.com’un resmî YouTube kanalını kapatmıştı ancak birkaç saat içerisinde yanlışlıkla olduğunu iddia ederek açtı.

YouTube ve kripto para dünyası arasındaki ilişki pek de güzel gitmiyor. Geçtiğimiz aylarda hoş olmayan olaylar meydana gelmişti. Bugün bunlara bir yenisi daha katılmıştı. Ancak geçtiğimiz dakikalarda olay tatlıya bağlandı.

Muhabbit.com’dan Ceren Küçümen’in haberi

Kripto para haber sitesi Bitcoin.com’un resmî kanalı, YouTube tarafından erişime kapatılmıştı. YouTube tarafından yapılan açıklamada kanalın, YouTube Topluluk Kuralları’nı ihlal ettiği iddia edildi. Ancak Bitcoin.com’un yöneticisi Roger Ver, hiçbir geçerli sebep olmadan kapatıldıklarını savunuyordu.

Hatta YouTube üzerinde türeyen birçok sahte hesap ile dolandırıcılık peşinde olanlara karşı sessiz kalırken Bitcoin.com’u kapatmalarını haksızlık olarak nitelendirdi. Ayrıca YouTube’un dolandırıcılıkla mücadelede olan zayıflığına da dikkat çekti.

YouTube’un yanlışlıkla kapattık diyerek tekrar erişime açmasından önce, Roger Ver artık başka alternatifler seçmeyi düşündüklerini açıklamıştı. Inry.tv, Dtube veya BitChute gibi seçenekleri araştırmaya başlamışlardı.

Ancak YouTube’dan beklenen haber çok da zaman geçmeden geldi. Kripto haber sitesinin YouTube resmî hesabını “yanlışlıkla” kapattıklarını açıkladılar. Şu anda (15.06.2020/23:30) 40 binden fazla takipçisi olan hesap erişime açık.

YouTube’un kripto para dünyasından hoşlanmadığı algısı büyümeye devam ediyor. Daha önce de birçok kripto para analisti YouTuber’ın hesapları askıya alınmış veya kapatılmıştı. Ripple da geçtiğimiz aylarda dolandırıcı hesaplar ile yetkin bir mücadele veremediği gerekçesiyle YouTube’a dava açmıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *