Afganistan’daki saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 24’e yükseldi

Afganistan’daki saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 24’e yükseldi

Kabil’in Daşt-i Barçi bölgesinde Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünün faaliyet gösterdiği hastaneye silahlı saldırıya ilişkin ilk açıklamalarda ölü sayısı 13 olarak bildirilmişti.

Afganistan Sağlık Bakanı Yardımcısı Vahid Mecruh, yaptığı açıklamada, dün sabah saatlerinde Daşt-i Barçi bölgesindeki hastaneye gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısının 24’e çıktığını söyledi.

Hayatını kaybedenler arasında yeni doğan bebek ve doğum yapmak için hastaneye gelen hamile kadınların bulunduğunu ifade eden Mecruh, saldırıda yaralananların sayısının da 16 olduğunu belirtti.

Pompeo condemns 'horrific' Afghanistan attacks | Asia – Gulf News

Mecruh, saldırının düzenlendiği hastanenin yeni doğan ünitesinin kullanılamaz hale geldiğini kaydetti.

Saldırıyı Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve siyasi liderler kınadı.

Kabil’in Daşt-i Barçi bölgesinde Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünün faaliyet gösterdiği hastaneye dün sabah saatlerinde 3 saldırgan tarafından silahlı ve bombalı saldırı düzenlenmişti.

Mothers, newborns among 16 dead after gunmen storm Afghanistan ...

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Merve Amini, basına yaptığı açıklamada, Kabil‘in Daşt-i Barçi bölgesinde Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünün faaliyet gösterdiği hastaneye silahlı saldırı gerçekleştirildiğini, 3 saldırganın etkisiz hale getirildiğini ve hastaneden 100 kişinin tahliye edildiğini anlatmıştı.

Taliban, saldırıyla ilgilerinin bulunmadığını açıklamıştı.

From Maternity Ward to Cemetery, a Morning of Murder in ...

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *