Konya’da baraj gölüne kırmızı renkli balıklar salan Amerikalı’ya ceza kesildi

Konya’da baraj gölüne kırmızı renkli balıklar salan Amerikalı’ya ceza kesildi

Konya’daki Altınapa Baraj Gölü’ne izinsiz balıklandırma yapmaktan ABD uyruklu kişiye 10 bin lira idari para cezası uygulandı.

Alınan bilgiye göre, Konya’da bir otelde kalan Chesterr J, ticari taksi ile Beyşehir Gölü’ne giderken, sürücüden Altınapa Barajı kenarında durmasını istedi.

Chesterr J, burada sırt çantasından çıkardığı bir naylon poşet içerisindeki türü belli olmayan, kırmızı renkteki balıkları baraj sularına bıraktı.

Sosyal medyadan da canlı yayınladı

Taksi sürücüsü de Chesterr J’nin balıkları suya bıraktığı sırada sosyal medyadan canlı yayın yapınca, takipçilerinden birisi durumu Avrasya Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’na bildirdi.

Federasyon yetkililerinin ihbarı üzerine ilgili videoyu izleyen Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, durumdan şüphelendi.

Yabancı uyruklu kişinin barajdaki balıklar için biyolojik bir çalışma yapmış olabileceğinden, virüs veya mikrop bulaştırmasından endişe eden yetkililer, polis eşliğinde Chesterr J’nin kaldığı otele gitti.

ABD uyruklu kişiye, barajda izinsiz balıklandırma yapmaktan adli işlem yapılırken, 10 bin lira idari para cezası kesildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • mbozac
    30 Nisan 2020, 13:50

    10 binle kurtuldu yani… ne yaptığını anlayamadan….

    REPLY