Mahmut Abbas yönetimine Avrupa’dan 71 milyon avro

Mahmut Abbas yönetimine Avrupa’dan 71 milyon avro

AB, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele için Filistin yönetimine yaklaşık 71 milyon avro değerinde bir mali yardım paketi tahsis ettiğini duyurdu.

Avrupa Birliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa Birliği’nin Kudüs temsilcisi Sven Kühn von Burgsdorff, Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ile bugün bir araya geldi. Görüşmede, Sven Kühn von Burgsdorff, salgın ile mücadele için Filistin’e yaklaşık 71 milyon avroluk bir yardım paketi ayrıldığını dile getirdi.

Açıklamada, Avrupa Birliği’nin Filistin’de salgın ile mücadele planının, işgal altındaki Filistin topraklarının İsrail’e ekonomik bağımlılığı, Filistinlilere dayatılan hareket kısıtlamaları ve Gazze’deki durumlar sebebiyle uygulanması konusundaki zorlukların farkında olunduğu aktarıldı.

Avrupa Birliği’nin yardım paketinin insani yardımları da kapsadığı belirtilen açıklamada, bu pandemiye karşı sosyal ve ekonomik mücadelede Filistin yönetiminin daha hazırlıklı olduğunu vurgulamak için duyurunun oldukça önemli olduğu belirtildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *