Cumhurbaşkanlığı yeni kitapçık yayımladı

Cumhurbaşkanlığı yeni kitapçık yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Kasım’da Atatürk’ü anma töreninde yaptığı konuşma kitapçık haline getirilerek liselere dağıtıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 10 Kasım 2019’da Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunda gerçekleştirilen Atatürk’ü Anma Töreni‘nde yaptığı konuşma, kitapçık haline getirilerek liselerde dağıtıldı.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Başkanlık ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışmada, Erdoğan’ın 10 Kasım 2019’da Atatürk’ü Anma Töreni’nde yaptığı konuşma 28 sayfadan oluşan bir kitapçık haline getirildi.

Kitapçıkta bazı mesajlar şöyle:

Binlerce yıllık tarihi sürekliliğimiz içindeki son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve onun kurucusuna sahip çıkmak, elbette hepimizin görevidir. Ancak, bunu yaparken geçmişe, özellikle de Osmanlı’ya haksızlık etmemek gerekiyor. Söğüt’te dikilen Osmanlı çınarı, 600 yıl boyunca, 3 kıta 7 iklimde şanla, şerefle, adaletle, başarıyla yaşamıştır.

Tarihimiz, bizim yörüngemizdir. Yörüngeden çıkan bir gök cismi nasıl sonsuz karanlık içinde kaybolmaya ve muhtemelen yok olmaya mahkumsa, toplumlar da öyledir. Türk milletini kendi tarih yörüngesinden çıkartmak için geçmişiyle bağını kopartmaya çalışanların amacı da budur.

Cumhuriyet’e sahip çıkmak ve Cumhuriyet’i bize emanet edenlere layık olmak için her alanda gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın en üst ligine çıkartmakta da kararlıyız. Atatürk’ü anlamak da, anmak da böyle olur.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *