İngiltere’de oynayan Mısırlı Müslüman futbolcudan ‘Noel pozu’

İngiltere’de oynayan Mısırlı Müslüman futbolcudan ‘Noel pozu’

Liverpool’un Mısırlı yıldızı Muhammed Salah, dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilirken; özel hayatıyla fazla gündeme gelmiyor. Ancak Salah, Noel’le ilgili bir paylaşımla hem övgü aldı hem de tepki çekti.

İngiliz Liverpool takımının forveti Muhhammed Salah, özel hayatıyla gündeme gelmezken; son hareketiyle dikkat çekti. Salah, eşi ve 5 yaşındaki kızının da olduğu çam ağaçlı Noel fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı.

NTV Spor’un aktardığına göre, daha önce eşi Maggi’nin fotoğraflarına sosyal medya paylaşımlarında neredeyse hiç yer vermeyen Salah’ın bu paylaşımı yaklaşık 35 milyon takipçisini harekete geçirdi. Kısa sürede bu paylaşım 2.5 milyon beğeni aldı.

Fotoğrafta Noel ağacının önünde görülen Salah’ın eşi Maggi ve 2014 doğumlu kızı Mekke’yle olan görüntüsü dikkat çekerken; bazı taraftarlar yıldız oyuncuyu övdü. Paylaşımın altındaki “Güzel aile” sözleri en fazla beğeni ve yorum alan alan ifade oldu.

Bazı tarftarların tepki gösterdiği fotoğraf için bir yorumda ise “Salah sen bir müslümansın ve Noel’i nasıl kutlarsın” denildi. Yorumun devamında, “Müslüman bir kişiye Noel kutlaması yasak. Ancak tüm inançlara saygılıyım” denildi. Oyuncu ise bu yoruma yanıt vermedi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *