Ünlü rugby oyuncusu Williams: ‘Elhamdülillah’ demeyi öğrendim

Ünlü rugby oyuncusu Williams: ‘Elhamdülillah’ demeyi öğrendim

Sonny Bill Williams: “Kadın, alkol, para harcama… Hiç biri içimdeki boşluğu doldurmadı. Sonra İslam’ı, Allah’ı buldum. Her şey pozitife döndü.”

YENİ Zelanda’nın ünlü Rugby oyuncusu Sonny Bill Williams, İslam’la tanışmasını ve hayatının nasıl değiştiğini BBC’ye anlattı:

Sonny Bill Williams ile ilgili görsel sonucu

“Yürüdüğüm vahşi yollar, içimde hep bir boşluk yarattı. Kızları kovaladım, alkol içtim, cömertçe para harcadım. Bunun ben olduğumu düşünüyordum. Ama yaşadığım bu hayat ve deneyimler bana ne verdi… Kalbimdeki boşluk… boşluk… Bu süreç birkaç yıl sürdü. Sonra Allah’ı buldum, İslam’ı buldum ve o beni eğitti. Vahşiliğim ve bütün negatiflerim, pozitife döndü.

Sonny Bill Williams ile ilgili görsel sonucu

İslam ve Allah bugün olduğum yere ulaşmamı sağladı. ‘Elhamdülillah’ demeyi öğrendim. Bir bardak suç içtin, elhamdülillah; birisiyle sohbet etme fırsatı buldum, elhamdülillah; karım ve çocuklarımı gördüm, elhamdülillah… Her zaman aklımın önünde, yaratıcım var.”

sonny bill williams christchurch ile ilgili görsel sonucu

YENİ Zelanda’da 51 kişinin hayatını kaybettiği Christchurch katliamıyla ilgili de konuşan Sonny Bill Williams, “Çok utangaç bir adamım ama bir adım atmam gerekiyordu. Milli Takım için oynamak ve Müslüman oyunculardan biri olmak bana özel bir görev yükledi. Çünkü sadece Müslüman topluluğu değil, Zelanda halkını da temsil ediyordum. Y.Zelandalılar olarak, Müslümanlara destek olduk ve ben de bunun bir parçası olduğum için gururluyum” dedi. (Akşam)

BBC’de yer alan röportajın tamamına ulaşmak için:

Sonny Bill Williams: ‘I chased girls, drank alcohol and it only gave me emptiness’

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *