Erbaş: ‘Peygamber Efendimiz kurtuluşumuza vesile olacaktır’

Erbaş: ‘Peygamber Efendimiz kurtuluşumuza vesile olacaktır’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Amacımız, yeryüzüne imtihan olmak için gönderilişimizi yeniden hatırlamak ve bu imtihanı kazanmak için çabalamak, gayret sarf etmektir”

Adıyaman’da “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans verecek olan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,  programına Vali Aykut Pekmezi ziyaret ederek başladı. Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ı da ziyaret eden Başkan Erbaş gazetecilere açıklamada bulundu.

Erbaş, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şunları söyledi:

“Bizim kutladığımız bu hafta da Peygamber Efendimizin doğum gününün seneyi devriyesi olması münasebetiyledir. Bütün İslam dünyasında aynı gün ve aynı hafta kutlanmış olması bir bereket ortaya çıkarmaktadır. İnşallah Peygamber Efendimizin insanlığa kazandırdığı değerleri yeniden hatırlamış ve hatırlatmış oluruz.

Onun yolunda hem gençlerimizin hem çocuklarımızın yürümüş olması bizim için bir kurtuluş vesilesidir. Zaten amacımız yeryüzüne imtihan olmak için gönderilişimizi yeniden hatırlamak ve bu imtihanı kazanmak için çabalamak, gayret sarf etmektir.

Peygamber Efendimiz inşallah bizim kurtuluşumuza vesile olacaktır. Onun getirdiği Kur’an-ı Kerim’e uymak, onun ilkeleriyle amel etmek kurtuluşumuzu sağlayacaktır.

Ben tekrar Adıyamanlı kardeşlerime bu Mevlid-i Nebi Haftasında Peygamber Efendimizi anlamak, onun ilkelerini daha çok yerine getirmek noktasında gayret içerisinde olmamız gerektiğini hatırlatıyor ve hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Mevlid-i Nebi Haftamız hayırlı olsun, mübarek olsun inşallah.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *