Cenazede uygulanan protokol dikkat çekti

Cenazede uygulanan protokol dikkat çekti

PKK ile çatışmada hayatını kaybeden piyade er Sezai Eşkioğlu’nun cenaze töreninde, barikatlar nedeniyle halk cenazeden uzak kaldı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden olan piyade er Sezai Eşkioğlu, memleketi Erzurum’da son yolculuğuna uğurlandı. Tören esnasında oluşturulan güvenlik ağı vatandaşları cenazeden uzak tuttu.

Cenaze tekbirlerle kaldırıldı

20 yaşındaki Eşkioğlu’nun Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerce Erzurum Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi morgundan alınıp, Narmanlı Camisi’ne getirilerek katafalka konuldu.

İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın kıldırdığı cenaze namazı sonrası şehidin katafalktan askeri tören mangasınca alınan naaşı, tekbirler eşliğinde bir süre omuzlarda taşınıp top arabasına konuldu. Bu sırada bazı vatandaşlar “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde sloganlar attı. Bekar olan Eşkioğlu’nun cenazesi, daha sonra götürüldüğü Altıntepe Mahallesi’ndeki mezarlıkta dualar eşliğinde toprağa verildi.

Protokol için güvenlik ağı

Cenaze törenine yüzlerce kişi katılırken, oluşturulan güvenlik ağı vatandaşları cenazeden uzak tuttu.

Öte yandan camideki tören sırasında şehit ailesinin yanına gelerek onları teskin eden 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Veli Tarakcı, “Şehitlerin kanı yerde kalmıyor, kalmayacak. Devlet olarak her zaman sizlerin yanındayız.” dedi.

(Haberler.com)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • İslam Yolunda
    22 Ekim 2019, 09:07

    Sınıf farkı yapıyorlar. (açıklama güvenlik derler de derlerrrr)

    REPLY