Pakdil’in namazını Mehmet Görmez kıldırdı

Pakdil’in namazını Mehmet Görmez kıldırdı

Önceki gün vefat eden Nuri Pakdil için Hacı Bayram camiinde devlet erkanı hazır bulunurken, namazı Diyanet İşleri eski başkanı Görmez kıldırdı.

Yazar ve şair Nuri Pakdil için Hacı Bayram Camiinde dün İkindi namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Pakdil ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski bakanlar Bekir Bozdağ, Mehdi Eker, Efkan Ala, Suat Kılıç, Emrullah İşler, Beşir Atalay, Ali Babacan, Pakdil’in sevenleri ile yakın arkadaşlarından yazar Rasim Özdenören de törende hazır bulundu.

Pakdil ailesine taziyelerin iletilmesinin ardından eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

Cenaze namazının ardından bir genç, “Kudüs Şairi”nin bir şiirini okudu. Pakdil’in tabutu daha sonra tekbirler eşliğinde cenaze arabasına taşındı. Pakdil’in cenazesi, toprağa verilmek üzere, Taceddin Dergahı’na götürüldü.

Defin işleminin ardından Prof.Dr. Mehmet Görmez, Pakdil’in kabri başında dua etti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *