Dünya Gazetesi satıldı

Dünya Gazetesi satıldı

Ekonomi gazetesi Dünya, gazetenin eski Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’a satıldı.

Devir 1 Eylül’de

Sözcü’nün haberine göre satışla ilgili olarak Dünya Gazetesi’nin eski sahibi Didem Demirkent tarafından bir açıklama yapıldı.

İşte satış hakkında yapılan o açıklama;

“Sayın ilgili, Şirketimiz hepimizin bilgisi dahilinde uzun süredir gerek Türkiye ekonomisinin daralması gerek kendi borçlarımızın artarak devam etmesi ile çalışamaz duruma gelmiştir. Varlıklarımızın devri veya tasfiyesi bizim için zorunlu olmuştur. “Dünya” adının yaşaması adına bize gelen teklifler içinde Hakan Güldağ’ın bizim ilkelerimizde devam edeceğine inanarak kendisinden gelen teklif kabul edilmiştir. Hakan bey 01.09.2019 tarihi itibariyle “Dünya Gazetecilik İşletmesi’nin” tüm hak ve borçları ile devralmıştır. Bu kapsamda iş sözleşmeleri de kendisine devredilmiştir. Geçmişe yönelik maaş alacaklarınız tarafımızca ödenecektir.

Aynı tarih itibariyle diğer departmanlarımız da iş yükünün kapanması nedeniyle tasfiye olacaktır. Gerekli tüm bilgileri avukatımız Sayın Burak Alp tarafından öğrenebileceksiniz.

Hepinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun. Dualarım sizinle olacaktır.”

Hakan Güldağ kimdir?

1961 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda gazetecilik, Boğaziçi Üniversitesi’nde tarih okudu. 1987 yılında Dünya gazetesinde Dış Haberler Servisi’nde çalışmaya başlayan Güldağ, daha sonra Dış Haberler Servisi Şefliği ve Borsa Servisi Şefliğini de yürüttü.

1992 yılında Ekonomi Servisi Şefi olarak Cumhuriyet Gazetesine geçen Güldağ, çeşitli gazete ve dergilerde çalıştıktan sonra, 1999 yılında Dünya gazetesine geri döndü. 2004’te gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü görevine getirildi. 2008’den itibaren gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Güldağ, 2010 Ekim ayından bu yana Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Meslek İzleme Komitesi üyesi, 2011 yılı Mayıs ayından bu yana da Türkiye Medya ve İletişim Meclisi (TOBB-MİM) Başkanı olarak görev yapıyor. 2019 yılında Bloomberg HT’de reel sektör temsilcilerini konuk ettiği Sektör Meclisi adlı programı yapmaya başladı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *