Erbaş: ‘Aile bozulursa toplum bozulur’

Erbaş: ‘Aile bozulursa toplum bozulur’

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Aile müessesesi bozulursa toplum bozulur çünkü toplum gökten inmiyor, fertlerden oluşuyor. İdeal bir toplumu oluşturmak için de ideal fertler yetiştirmek lazım.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Selçuklu İlçe Müftülüğünün açılış törenine katıldı. Erbaş, burada yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığımıza bağlı bin 2 müftülüğümüz var. Bunlar Mescid-i Nebevi’nin varisi olarak İslam’ı toplumumuza en doğru şekilde anlatmak ve öğretmek için inşa edilmiş mekanlardır. Mekan ve imkan insan içindir. 90 bin camimizin müftülükler vasıtasıyla toplumumuza hizmet etmesini sağlıyoruz. 90 bin camimizde sadece cuma günleri 25 milyon insanımıza 100 bin kadar imam ve müezzinimizle, 4 bin kadar vaizimizle ve 40 bin kadar diğer Kur’an kursu öğreticilerimizle milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. İşte biz müftülüklerimizi bu hizmetlerin manevi merkezleri olarak görüyoruz.”

“İdeal topluma ulaşmak zorundayız”

Müftülükler kanalıyla 81 il ve 400 büyük ilçede aile, danışmanlık ve rehberlik bürolarının ailelere hizmet ettiğini belirten Erbaş, “Çünkü aile, milletimizin ve toplumumuzun en önemli kurumudur. Aile müessesi ayakta olursa toplum ayakta olur. Aile müessesesi bozulursa toplum bozulur çünkü toplum gökten inmiyor, fertlerden oluşuyor. İdeal bir toplumu oluşturmak için de ideal fertler yetiştirmek lazım. Hep birlikte el ele vererek ideal topluma ulaşmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • mbozac
    19 Mayıs 2019, 15:12

    sayın başkana ‘İstanbul sözleşmesi’ni sormak lazım!

    REPLY