Trump’tan Müslümanlara Beyaz Saray’da iftar daveti

Trump’tan Müslümanlara Beyaz Saray’da iftar daveti

ABD Başkanı Trump, Amerika’da yaşayan müslümanların temsilcileri ve müslüman ülke büyükelçilerine Beyaz Saray’da iftar daveti verdi. Davete, Başkan Yardımcısı Mike Pence de katıldı.

İftar yemeği öncesinde kısa bir konuşma yapan Trump, son dönemde Yeni Zelanda ve Sri Lanka’da yaşanan saldırılara atıfta bulundu. Ramazan ayının özel bir ay olduğuna değinen Trump, “Ramazan aileleri, komşuları ve topluluk biraraya getiren bir zaman. Ramazan aynı zamanda umudun, hoşgörünün ve huzurun ayı. Bizleri de bir araya getiren bu ruhtur” dedi.

Kalplerimiz Müslümanlarla birlikte!

Amerika’nın Sesi’nin aktardığına göre, Trump, dünyanın çeşitli yerlerinde aralarında müslümanların da hedef alındığı saldırılara değinirken de “Kalplerimiz Yeni Zelanda’da hayatını kaybeden müslümanlar ve Sri Lanka’da, California’da ve Pittsburgh’da hayatını kaybeden tanrıya inanan hristiyan ve yahudilerle birlikte. Onların değerli anıları için terörizmin şeytanlarını defetmek konusunda kararlıyız böylece insanlar korkmadan inançlarını kalplerinde hissederek yaşayabilecekler.” dedi.

trump muslims ile ilgili görsel sonucu

Amerika’nın tüm inançlar için güvenli bir yer olduğunu savunan Donald Trump, “Amerika’nın tüm vatandaşların inançlarını yaşayabilmeleri için güvenli bir yer olmasına şükrederken gelecekte de bu uyum ve huzur için dua edelim dedi.

Müslümanlardan alkış topladı!

Konuşmasının sonunda tüm dünyadaki müslümanların Ramazan aylarını kutladığını söyleyen Trump, yemeğe katılanlara da iftar menüsüyle ilgili takıldı. Trump, “Burada sizlerle olmak büyük bir onur ve son derece güzel bir yemek yiyeceğiz. Eğer güzel değilse beni bunun için suçlayabilirsiniz” dedi. Bu ifadeler salonda gülüşmelere ve alkışlara neden oldu.

trump muslims ile ilgili görsel sonucu

trump dinner ile ilgili görsel sonucu

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *