Tamer Korkmaz’dan ‘Komprador derin yapı’ vurgusu

Tamer Korkmaz’dan ‘Komprador derin yapı’ vurgusu

Cumhuriyet gazetesi sahibi Alev Coşkun’un “Halifeciler, din devleti isteyenler, çağdaş bir toplum istemeyenler; onlar hep bir araya geldiler ve Cumhuriyet’e saldırdılar…” sözlerine Yeni Şafak yazarından yanıt geldi.

Bugün Yeni Şafak‘ta, “Bu hikâye ısrarla anlatıldıkça, üzeri örtülen nedir?” başlığı ile yayımlanan yazısında Tamer Korkmaz, konu edilen saldırılar ve Cumhuriyet yazarlarının infaz emrinin Türkiye’de görevlendirilen Gladyo (Made in USA) tarafından verildiğini belirtti.

Coşkun’un iddiasının ‘devasa bir yalan’ olduğunu vurgulayan Korkmaz, “Ters Manyel” yöntemiyle işleyen işte bu “Büyük Oyunu” sahneye koyup uygulayanlar; “laikliği, çağdaş toplumu vs.” dillerinden hiç düşürmeyen Komprador bir Derin Yapılanmadır ifadesini kullandı.

Yazısının ilgili bölümünde şöyle diyor Tamer Korkmaz:

Cumhuriyet gazetesi, 7 Mayıs’ta doksan beşinci yaşını kutladı: Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’ndeki etkinlikte konuşan Cumhuriyet’in İmtiyaz Sahibi Alev Coşkun aynen şöyle dedi:

“Halifeciler, din devleti isteyenler, çağdaş bir toplum istemeyenler; onlar hep bir araya geldiler ve Cumhuriyet’e saldırdılar…

Onun için, yazarları Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Cavit Orhan Tütengil, Onat Kutlar, Bahriye Üçok gibi kahramanlar; karşı devrimcileri destekleyen emperyalist güçlerin maşaları tarafından infaz edildi…”

(9 Mayıs 2019, Cumhuriyet)

OYSA NEDİR?

Cumhuriyet yönetimindeki en yetkili isim olan

Cumhuriyet gazetesi, yıllardır ısrarla icra ettikleri bir Optik Çarpıtmayı -ne yazıktır ki, 2019’da bile sürdürüyor.

Daha doğrusu, böylesine ağızlara laik bir hikâye anlatmaya bayılıyorlar ve bundan vazgeçmiyorlar.

Adları sıralanan Cumhuriyet yazarlarının infaz emrini veren derin karargâh, “Türkiye’deki Gladyo” yapılanmasıdır…

“Emperyalist güçlerin maşaları” mı?

-Türkiye’de görevlendirilen Gladyo’nun (Made in USA) ta kendisidir!

Bu Derin Yapı, Alev Coşkun’un “karşı devrimci!” diye bühtanda bulunduğu toplumsal sınıfın/kesimin “destekçisi” falan değil; aksine, Cumhuriyet gazetesi yönetiminin ve okuyucularının da içinde yer aldığı “laikçi kesimin” destekçisidir!

Cumhuriyet gazetesinin yazarları olan bu Laik Aydınları (70’li yıllardan 90’lı senelere) katledenler; “Halifeciler, din devleti isteyenler, çağdaş toplumu istemeyenler…” değildir.

Bu iddianın “devasa bir yalandan ibaret olduğu” geçtiğimiz yıllar içinde defalarca ispatlandı, deşifre edildi, belgelendi.

İsim isim misallerini ayrıntılarıyla sıralayabiliriz de; sadece Mumcu Suikastı örneğiyle yetinelim:

Mesela, “Uğur Mumcu’nun Katilleri” diye kesin bir hükümle -değişik tarihlerde- kamuoyuna takdim edilen zanlıların tamamının “suikastla hiçbir surette bağlantıları veya ilgileri olmadığı” kanıtlanmıştır.

Asıl tetikçilerin de, dahası o tetikçileri istihdam eden derin karargâhın da üzerini örtebilmek amacıyla kamuoyuna “suçlular; katiller!” diye sunulan masum insanlar işkenceler eşliğinde hapislerde çürütüldüler!

*

“Ters Manyel” yöntemiyle işleyen işte bu “Büyük Oyunu” sahneye koyup uygulayanlar; “laikliği, çağdaş toplumu vs.” dillerinden hiç düşürmeyen Komprador bir Derin Yapılanmadır.

Alev Coşkun veya benzerleri her defasında böyle “ağızlara laik” konuştukça ve “hedef şaşırttıkça” bu Kompradorların ziyadesiyle “mutlu/mesut/bahtiyar” olduklarına hiç kuşku yoktur!

“Solcu, devrimci” maskeli Cumhuriyet gazetesi; aslında Washington Portakalıdır: Sam Amca’sına “hizmet eden” Komprador sınıfın/yapının amaçlarıyla örtüşen yayın politikasından sapmadan “sosyalist, solcu, sosyal demokrat” okuyucu kitlesini ihtimamla “narkozlamayı” sürdürüyorlar.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *