Verimlilik ve tasarruf için ‘Dijitalleşme’ önerisi

Verimlilik ve tasarruf için ‘Dijitalleşme’ önerisi

Dijitalleşmeyi ana odaklarına alan şirketlerin veya KOBİ’lerin önümüzdeki dönem rekabette bir adım önde oldukları, dijitalleşmenin tasarruf, verimlilik artışı gibi çok farklı alanlarda katkı sunduğu anlatıldı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Vodafone Türkiye olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile dijital endeks konusunda çalışma yaptıklarını ifade eden Şahin, “KOBİ’ler, Türkiye’nin can damarı. KOBİ’lerin teknolojik olarak kendilerini dijitalleştirmeleri aslında önümüzdeki dönem rekabette bir adım önde olmalarını, büyümelerini sağlamalarını ve global rekabette ayrışmalarını ortaya çıkaracaktır.” dedi.

Şahin şöyle devam etti: “TOBB ile dijital skor konusunda bir çalışma yaptık. Türkiye’nin dijital skorunu ölçüyoruz. Bu alanda bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla 16 puanlık bir yükselmeye imza attık. Amacımız 20 puanlı bir yükselmeye imza atmak. Dolayısıyla bu alanda il il gezerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şirketlerin dijital skorla dijitalleşmelerini görmelerini ve nelere yatırım yapacaklar, işlerini nasıl büyütebilirler, dijitalleşme onlara neler sağlayabilir? Bunu görmelerini hedefliyoruz.”

“Dijitalleşen KOBİ’ler gelecekte rekabette bir adım önde oluyor” diyen Şahin, şöyle dedi: “Dijitalleşme firmalara çok farklı alanlarda katkı sağlayabiliyor. Bunlardan biri tasarruf, biri verimlilik artışı, diğeri de herhangi bir fırsatı kaçırmamak. Bu fırsat müşteri fırsatı ya da yeni teknoloji fırsatı olabilir. Dolayısıyla şirketlerin dijitalleşmeyi ana odaklarına alması şirketlerini dijital bir şirkete dönüştürmeleri önümüzdeki dönemde rekabetçi ortamda fark yaratır. Her KOBİ kendi iş alanında dijitalleşmeyi kullanabilir. Biz şirketleri daha fazla öğrenmeye ve dijital skorlarını öğrenmeye davet ediyoruz ki kendileri de iş alanlarında fark yaratabilsinler.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *