İslam ve göçmen karşıtları Çekya’da bir araya geldi

İslam ve göçmen karşıtları Çekya’da bir araya geldi

Hollanda’dan Wilders, Fransa’dan Le Pen, Çekya’dan Okamura, Avrupa’da 23-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesi Prag’da toplandı.

Avrupa’nın İslam ve göçmen karşıtı liderleri Çekya’nın başkenti Prag’da toplandı. Fransa aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi Lideri Marine Le Pen ve Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlükler Partisinin (PVV) Lideri Geert Wilders, Çekya’daki İslam karşıtı Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi Partisinin (SPD) Genel Başkanı Tomio Okamura ile bir araya geldi.

“Şimdiki AB’nin Çökmesi Lazım”

Görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyen Okamura, Avrupa Birliği’nin (AB) mevcut durumunun kabul edilemez olduğunu savunarak, “Çekya’nın AB’den çıkmasını destekleyebilirim çünkü şimdiki AB’nin çökmesi lazım. AB’nin reforme edilebileceğine inanmıyorum” ifadesini kullandı. Avrupa ortak pazarını, Schengen bölgesinde vize serbestisini desteklediklerini belirten Okamura, ulusal hukuk alanında her ülkenin kendi düzenlemesini yapabilmesi gerektiğini dile getirdi.

Le Pen ve Wilders İslam’ı Hedef Aldı

Marine Le Pen, Avrupa’nın küreselleşme ve İslam tarafından tehdit edildiğini iddia etti. Geert Wilders ise Avrupa’da İslam’ın yayılmasının kabul edilemez olduğunu öne sürdü.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *