Hem İmamoğlu’na hem Fehmi Koru’ya çok sert sözler

Hem İmamoğlu’na hem Fehmi Koru’ya çok sert sözler

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Antalya’da yaptığı konuşmada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve Fehmi Koru’ya ağır ifadelerle yüklendi.

İmamoğlu’na: Musakka edebiyatçısı, mazbatalı şahıs

Bahçeli, “CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Mart’tan 17 gün sonra yani 17 Nisan’da mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. Musakka edebiyatından veri tabanı altyapısını kopyalama teşebbüsüne kadar, mazbatalı şahıs gizli bir gündem çerçevesinde faaliyetlerini hızlandırmıştır. Ancak olağanüstü ihtilal süreci de çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul’daki seçimlere şaibe karışmıştır. İstanbul’daki seçimlere derin ve delilli usulsüzlükler hakimdir.” diyen Bahçeli, “Büyükçekmece ve Maltepe’de gün yüze çıkan vahim iddialar, yenilir yutulur türden değildir. En doğru ve makul kararı YSK verecektir. Bize göre İstanbul’daki seçimin yenilenmesi, maşeri vicdanı rahatlatacaktır. 17 gün boyunca mazbata ile yatan, mazbata ile kalkan, toplumu kutuplaştıran, siyasi tartışmaları stadyumlara kadar taşıyan Sayın İmamoğlu ve partisi, büyük bir yanlışın faili olmuşlardır. Mazbata almakla iş bitmemiştir, süreç sonlanmamıştır.” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı’ndan övgüyle söz eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “MHP ile AK Parti çelikten iradedir. Bu irade, Türkiye düşmanlarına göz açtırmayacaktır. Hiç kimse boşuna beklemesin. Boş yere hayal kurmasın. Cumhur İttifakı Türkiye’yi 2023’e taşıyacaktır.”

Fehmi Koru’ya ağır ifadeler

Gazeteci Fehmi Koru’ya da sert ifadelerle çıkışan, ‘melun şahıs’ ve ‘çürük yumurta’ gibi tanımlamalar kullanan Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Lütfen dikkat buyurunuz, 31 Mart seçimlerinden sonra kötü niyetli hedef sahipleri daha da gün yüzüne çıkmışlardır. Özellikle Cumhur İttifakı’nı karalamak ve siyasi hesaplarla yaralamak için organize bir şebeke tedavüldedir. Bilhassa partimizin il genel meclisi seçiminde aldığı yüzde 18,81 oy oranını diline dolayıp Cumhur İttifakı’nın hisarlarında gedik açmak için el ovuşturan fırsatçılar fitne nöbetine girmiştir. Halep oradaysa arşın sandıkta ve YSK’nın tespitlerindedir. Bizim de oy oranımız yüzde 18.81’dir. 18.81, 1881’dir ve o da Atatürk’ün doğumudur. MHP’ye AKP’de kayış olduğunu söyleyerek Cumhur İttifakı’na suikast düzenleyen, muazzez birlikteliğimizi sabote etmeye kalkışan nifak yuvaları şu işe bakınız ki oldukça faaldir. Biz bunların alayını biliyor ve tanıyoruz. Mesela Feto’nun Fehmi’si Pensilvanya’nın Koru’su alenen husumet aşılamaya çalışmaktadır. Bu zat 15 Temmuz’un rövanşını almak için sıraya girenler arasına adını çoktan yazdırmıştır. Bu şahsın elini kolunu sallayarak geziyor oluşu hayret verici bir garabettir. 31 Mart’ta Zillet İttifakı’nın kısmi mevzi kazanmasından ihanet lobisinin yüzüne kan gelmesi ibretlik bir tablodur. Pensilvanya kadrosunun eski korosundan olan melun şahıs Cumhur İttifakı’nın içinde MHP’nin AK Parti’nin altını oyduğunu iddia etmiştir. AK Parti’nin eridiğini alçakça ileri sürmüştür. Hıyanetin korosu AK Parti’nin daha az zararlı bir müttefik bulmasını utanmadan, sıkılmadan teklif edebilmiştir. İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin sonucunun kabul edilmesini teklif eden bu köksüzün tekrar başını kaldırması 15 Temmuz şehitlerine büyük bir haksızlık ve hakarettir. Bu çürük yumurta, bu husumet odağı ne hakla, hangi yüzle yazıp çizmekte, bunları nasıl söyleyebilmektedir? Bu ne şerefsizliktir?”

“Leş avcılarına izin yoktur”

“Leş avcılarına izin yoktur. Kavga bekleyenlere müsamaha yoktur. İhtilaf bekleyenlerin, itilaf gözleyenlerin şansı yoktur.” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Türkiye’yi teslim almak için Cumhur İttifakı’nın zaaf anını kollayanlara andolsun göz yummak söz konusu olmayacaktır. Cumhur İttifakı Türkiye’yi 2023’e taşıyacaktır. Şimdi söz sırası Yüksek Seçim Kurulunundur. Biz demokrasiye ve hukuka saygılıyız. Millet iradesine elbette bağlıyız ve saygı duyarız. Ancak sandık hilelerine tahammül göstermemizi de hiç kimse beklememelidir. Henüz her şey bitmiş değildir. Adalet son mercidir. Fakat son söz söylenmemiştir.”

(Euronews)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *