TÜSİAD yeni başkanını seçti: Simone Kaslowski

TÜSİAD yeni başkanını seçti: Simone Kaslowski

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD)’nin bugün gerçekleştirilen 49. Genel Kurulu’nda, İtalyan asıllı işadamı Simone Kaslowski Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Başta AB ve ABD olmak üzere Türkiye’nin küresel ilişkilerinin geliştirilmesi yolunda çalışmaları olduğu bildirilen Kaslowski, 2017’den bu yana TÜSİAD başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Özgeçmiş

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Simone Kaslowski ABD’de Clark Worcester Üniversitesi’nden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul’da satış bölümünde göreve başladı.

Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirme yönünde çalışmalar yapan Kaslowski 1993 yılında Organik Kimya’nın satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı.

1995 yılında Organik Kimya Üst Yöneticisi (CEO) olan ve Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlenen Kaslowski, TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı.

2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Kaslowski, bu süre içinde önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Kaslowski, 2017’den bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *