Kâbe imamı Sudeys’e neler söylemişti?

Kâbe imamı Sudeys’e neler söylemişti?

“Bugün Suudi Arabistan ve ABD dünyanın iki kutbu. Allah’a hamdolsun dünyayı birlikte yönetiyorlar.” diyen Kâbe imamı Sudeys’e tepki gösteren Cezayirli bir Müslüman “Ey Trump’ın kulları!” diye seslenmişti.

Geçtiğimiz yıl haziran ayında Kâbe imamı Sudeys, İsviçre’nin Cenevre şehrinde, bir camide yaptığı konuşma sonrasında, Cezayirli bir Müslüman tarafından kendisine tepki gösterilmişti. Amatör bir çekim sayesinde dünyanın her tarafına ulaşan bu tepkiyi, imam Sudeys dinlememek için hızla uzaklaşmıştı.

Çekilen videoda “Allah’a emanet olun. Selamun aleykum ve rahmetullah ve berakatuh” sözleri duyulan Sudeys, konuşmasını bitirip salondan ayrılmak için harekete geçtiği görülüyor. Dinleyiciler arasında bulunan bir Müslüman kendisine sesleniyor. Sudeys’e hitaben yine arapça olarak hitap eden Cezayirli Müslüman, “Konuşma yok mu Şeyh? Soru sormak yok mu Şeyh?” diye soruyor. Sudeys salonun çıkışına doğru yürümeye devam ederken, Cezayirli’nin tekrar seslendiği duyuluyor: “Size sorum var Şeyh!”

sudeys ile ilgili görsel sonucu

Sudeys’in oralı olmayarak salondan çıkması üzerine, Cezayirli yüksek sesle arkasından bağırarak sorularını yöneltti:

“Amerika ve Suudi Arabistan dünya ülkelerini ve halkları barışa doğru nasıl götürüyor?

Yemen’deki ve Katar’daki kardeşlerimizi abluka altına alırken nasıl olur da bize güvenden bahsedersiniz?

1992 yılındaki Cezayir darbesini, Mısır ve Türkiye’deki darbeleri nasıl desteklediniz?”

Ve onları tutuklayın, çünkü sorguya çekileceklerdir. (Saffat 24) Ey sarayın alimleri! Siz ahiret gününde bu duruşunuzdan sorumlu tutulacaksınız!”

Etrafında kendisini sakinleştirmeye çalışanların “Fitne çıkartma!” sözlerine “Fitne, fitneye susmaktır!” şeklinde cevap veren Cezayirli sözlerine devam etti:

“Şimdi İran’daki Rafiziler gibi Yemen’deki kardeşlerimizin öldürülmesine fetva vermeye geldi! Bugün bize laf söyleme! Size itaat yok! Ey Amerika’nın kölesi!

Bizler özgürlük ve güvenliği biliyoruz. Çünkü topraklarımız özgürlük ve güvenliğin topraklarıdır. Allah; kafir bile olsa adil devlete yardım eder! Ama sizler ey tağutların ayakkabıları! Kıyamet gününe kadar lanet peşinizi bırakmayacak!”

Bir başka kişinin yine kendisini sakinleştirmek için “Yeter!” demesi üzerine, “Yetmez kardeşim!” dedi ve şöyle devam etti:

“Bunun gibilerin ilacı bu! Hak susarsa hiç konuşmamış gibi olur! O Harem’de halkları sarhoş edici konuşuyor, sizler burada bana konuşma diyorsunuz! Ben Rahman’ın misafiriyim. Allah’ın evinde Konseyler ve Ordular hazırlandı! Şimdi burada konuşup fetvalar veriyor! Onlar halklar adına sultanları överken Müslümanların boyun eğip Amerika’ya hizmet etmelerini arzuluyorlar.

Ey Amerika’nın kölesi!

Trump’a herhangi bir sözünüz yok! Trump ile birlikte dünya ülkelerinin barışını sağlıyorlarmış! Bu kötülük sebebiyle Allah onların yüzlerini karartsın! 

Ey destekçi Sudeys! 1992’deki Cezayir darbesini desteklediğin için akan kanlardan sorumlusun! 

Mısır’daki binlerce kişinin öldüğü darbeyi desteklediğin için sen ve devletin sorumlusun!

Selman Avde’yi fareler gibi zindana attınız!

Ey Trump’ın kulları! Allah sizi ve alkol savunucularını kahretsin!

Ey istihbaratın uşakları! Ne Selman’dan, ne Trump’tan, ne de Cezayir’den bahsetmeyin!

Kabirde konuşamayacaksın!

Trump ve Selman dünyayı barışla idare ediyormuş! Trump ve Selman dünya ülkelerinin barışıymış! 

Siz, suçlu darbecilere yardım etmekten başka bir iş yapmazsınız!

Benim kardeşim yok ama tüm Müslümanlar benim kardeşimdir!”

 

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

 • Ersin Ertuğrul
  9 Şubat 2019, 13:49

  Her dönemde kitlelerin üzerine adeta bir ölü toprağı atılır, adeta damarlarına afyon zerk edilir… Bunun çeşitli vasıtaları vardır… Örnegin milliyetçilik, sınıfçılık, çıkarcılık siyaseti; spor, magazin, mistik yaklaşımlar vs… işte bu afyonlanmis halklara yeniden varoluş gerekcelerini hatırlatacak cesur insanlar gerek… bu insanlar uyuyanlar nezdinde "taşkınlık çıkaran kimseler" olarak nitelenebilir. Aslinda uyuyanların bu kanaatinin bir önemi var mi!?

  Uyuyanların ıçerisinde, uyanık kişi elbette dikkat çeker. Ama sonuclari itibariyle kim bilir belkide az da olsa bazılarının uyanmasına vesile olur. Unutmayalım ki uyuyanları uyandırmaya 1 kişi yetebilir!

  Cezayir nâdisi bu adam olsun… asil sorumuz su olmali degil mi ya diger beldelerin nâdileri kimler, neredeler?

  REPLY