Gençleşmek isteyenlere ‘taze kan’ satıyorlar

Gençleşmek isteyenlere ‘taze kan’ satıyorlar

Amerika Birleşik Devletleri’nde Ambrosia isimli şirket, gençleşme formülü olarak 16-25 yaş arasındaki donörlerden aldığı kanı litresi 8 bin dolardan 30 yaş üstü müşterilerine satıyor.

Yaklaşık üç yıl önce Stanford Tıp Fakültesi mezunu Jesse Karmazin tarafından kurulan şirket ABD’de altı farklı şehirde yeni şubelerini açtı.

Euronews’ün haberine göre, şirketin “Plazma Terapisi” olarak sattığı gençlik formülünde müşterilere gençlerden alınan kanlar damardan enjekte ediliyor. Bu yöntemle gençleşme sağlandığı yönünde henüz net bir kanıt olmasa da Plazma Terapisi’nde iki litre kanın bedeli ise 12 bin dolar olarak açıklandı.

Şirket tedavi yöntemi ile ilgili 2017 yılında gerçekleştirdiği klinik deneyleri henüz kamuoyu ile paylaşmış olmasa da Karmazin, Amerikan basınına yaptığı açıklamalarda Plazma Tedavisi ile ilgili “olumlu” sonuçlar aldıklarını öne sürdü.

ABD Gıda ve İlaç Kurumu kan nakline müsaade ettiği için bazı bilim insanları şirketin yöntemine karşı çıksa da Ambrosia endikasyon dışı tedavi şeklinde faaliyetlerine devam ediyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *