Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e soruşturma

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Akpınar ve Gezen’in konuk olduğu Halk TV’deki programda sarf ettiği ve tepki çeken sözleri üzerine harekete geçti.

Başsavcılık, Akpınar ve Gezen’in söz konusu ifadeleri nedeniyle soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada Akpınar ve Gezen hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’, ‘darbeye çağrı’ ve ‘ölüm tehdidi’ suçlamalarıyla soruşturma başlatıldığı ve savunmaları alınmak üzere Adliye’ye çağrıldıkları belirtildi.

Savcılıktan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın kuruluşları ile kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(Cnn Türk)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *