Venezuela’da Bolivar’ın Anıt mezarı ziyaret edildi

Venezuela’da Bolivar’ın Anıt mezarı ziyaret edildi

Simon Bolivar’ın Anıt Mezarı’nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mezara çelenk bıraktı ve şeref defterini imzaladı.

Venezuela’ya resmi ziyaret gerçekleştiren Erdoğan temaslarına başkent Caracas’ta bulunan Simon Bolivar Anıt Mezarı’nı ziyaret ederek başladı. Burada Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, anıt önünde ellerindeki Türk ve Venezuela bayraklarıyla kendisini bekleyen çocukları selamlayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anıt mezarın bulunduğu binaya geçen Erdoğan, Venezuela Senfoni Orkestrası tarafından iki ülke milli marşlarının icrası sonrasında anıt mezara çelenk bıraktı.

Anıt hakkında yetkililerden bilgi alan ve şeref defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şeref defterine şunları yazdı: “Türkiye’den Venezuela’ya Cumhurbaşkanı düzeyindeki ilk resmi ziyareti gerçekleştiriyor olmanın büyük onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Latin Amerika’nın bağımsızlık mücadelesinin sembolü Venezuela halkının efsanevi lideri Simon Bolivar’ı anıt mezarının başında saygıyla yad ediyorum.

Başkentimiz Ankara’nın en merkezi caddesinden birine ismini vererek hatırasına sahip çıktığımız El Libertador, geride bıraktığı eşsiz miras ile Venezuela ve Latin Amerika ile beraber tüm dünya genelinde bağımsızlık ateşini harlamaya devam edecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretin ardından anıt çevresinde ellerinde Türk ve Venezuela bayraklarıyla kendisini bekleyen vatandaşları selamladı. Anıt mezarı ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a beraberindeki heyet üyeleri de eşlik etti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *