Trump’ın temsilcisi Arabistan’a 3. ziyaretini gizlice yapmış

Trump’ın temsilcisi Arabistan’a 3. ziyaretini gizlice yapmış

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı Jared Kushner geçen hafta Suudi Arabistan’a, Başkan Donald Trump yönetiminden Ortadoğu’daki barış görüşmelerinden sorumlu diğer yetkililerle gizli bir ziyaret gerçekleştirmiş.

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve Beyaz Saray danışmanı Jared Kushner, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili Suudi Arabistan’a bir ziyaret gerçekleştirmiş.

Yeni Şafak’ın aktardığına göre, Kushner’in bu yıl Suudi Arabistan’a üçüncü ziyareti, Beyaz Saray’ın Ortadoğu’daki büyük güçleri İsrail ve Filistin arasındaki müzakerelere dahil etme çabasının bir parçasıydı.

Kimlerle görüştüğü belli değil

Çarşamba günü başlayan ziyarete Trump’ın Ortadoğu temsilcisi Jason Greenblatt eşlik ederken, yolculukta kiminle görüşme yaptığı açıklanmadı.

Beyaz Saray yetkililerinin Politico haber sitesine Kushner’ın Ortadoğu ziyareti hakkında verdiği mülakatta “Bu bölgesel görüşmeler Ortadoğu’da önemli bir rol oynayacak olsa da, Başkan barışın ancak ülkeler arası müzakere ile çözülebileceğini ve ABD’nin bu hedefe doğru ilerlemek için taraflarla yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğini teyit ediyor” açıklamasını yaptı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *