Devletin zirvesi Atatürk’ün manevi huzuruna çıktı

Devletin zirvesi Atatürk’ün manevi huzuruna çıktı

Devletin zirvesi Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde 10 Kasım törenleri için Anıtkabir’de bir araya geldi. Erdoğan, Anıtkabir özel defterine “şahsınızı, vefatınızın 80’inci yıl dönümünde rahmetle anıyoruz” diye yazdı.

Atatürk’ün ölümünün 80. yılında törenler Anıtkabir’de başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki heyet aslanlı yoldan yürüyerek mozoleye geldi. Erdoğan, ay yıldızlı çelengi Atatürk’ün mozolesine bıraktı. Ardından, mozolenin önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Heyet, Misak-ı Milli kulesine geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve Atatürk’e hitaben yazdığı mesajını okudu. Erdoğan mesajında “Zat-ı devletlerinin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni dahili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz.” dedi.

Erdoğan’ın mesajı şöyle:

“Aziz Atatürk İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetin kurucusu olan şahsınızı vefatınızın 80’inci yıl dönümünde rahmetle anıyoruz. Zat-ı devletlerinin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni dahili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 95’inci seneyi devriyesinde açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *