Çin, “Helal’in yaygınlaşmasına karşı” kampanya başlattı

Çin, “Helal’in yaygınlaşmasına karşı” kampanya başlattı

Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde “Helalin Yaygınlaşmasına Karşı Kararlılıkla Savaş” kampanyası başlatıldığı bildirildi. Bunun ÇKP için önemli bir siyasi görev olduğu öne sürüldü ve parti yetkilileri de uyarıldı. 

Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin başkenti Urumçi’deki Halk Savcılığı, ülkenin sosyal paylaşım platformu Wechat’teki resmi hesabından paylaştığı açıklamaya göre, geçen pazartesi Urumçi’de “Helalin Yaygınlaşmasına Karşı Kararlılıkla Savaş” toplantısı düzenledi.

İngiliz The Guardian gazetesinde ve Şarku’l Avsat’ta yer alan haberlere göre, Çin Komünist Partisinin (ÇKP) bölgedeki Parti Grubu Sekreteri Liu Ming başkanlığındaki toplantıda, kentin polis kadrolarının ideoloji alanında mücadele şuurunun güçlendirilmesi ve “geleneksel düşenceyi yıkarak, helalin yaygınlaşmasına karşı kararlı şekilde mücadele etmesi” gerektiği savunuldu.

Özerk bölgede kitlelerin, “helalin yaygınlaşmasına karşı savaşa yönelik şuurlanmasına öncülük edilmesi gerektiği” belirtilerek, “partinin helalin yaygınlaşmasına karşı kararlılıkla savaşını, önemli bir siyasi görev olarak geliştirmesi ve bu kapsamda, plan, düzenleme, örgütlenme ve uygulamanın iyi şekilde yapılması gerektiği” öne sürüldü.

Ayrıca parti yetkililerinin ve çalışanların inançlı olmaması ve yemek ile alakalı bir sorunu olmaması gerektiği ifade edildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *