Alman şirket “Made in Türkiye” etiketiyle satacak

Alman şirket “Made in Türkiye” etiketiyle satacak

Alman şirketi Lohmann, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin desteğiyle Kocaeli’de kurduğu fabrikasının açılış töreni yapıldı. Lohmann, ‘made in Türkiye’ etiketli ürün satacak.

Şirketin, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete soktuğu üretim tesisinin açılış töreni; Lohmann CEO’su Elmar Boeke, Lohmann EMEA Bölgesi İş Birimi Direktörü Andreas Tanzer ve Lohmann SCEE Bölge Müdürü Markus Koch’un ev sahipliğinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin üst düzey yetkilileri, yerel protokol ve iş dünyası temsilcilerinin katılımları ile bugün gerçekleşti.

DÜNYA gazetesinin haberine göre, Türkiye’deki üretim potansiyelini ve bölgesel avantajlarını değerlendirecek olan Lonmann, dünyada 29 ülkede üretim tesisi bulunan Lohmann, 2 bin kişiye yakın çalışanı ve satış ofisleriyle birlikte 50’den fazla ülkede; taşıma, elektronik, medikal, hijyen, grafik, inşaat ve yenilenebilir enerji gibi birçok sektörden farklı komponentlerin birleştirilmesinde faaliyet gösteriyor.

Lohmann, önümüzdeki dönemde Türkiye’nin yanı sıra, ‘Made in Türkiye’ etiketli ürünlerini Katar, İran, Azerbaycan ve İsrail başta olmak üzere Ortadoğu pazarlarına Türkiye’yi merkez olarak kullanarak ürünlerini ihraç edecek.

2011 yılından bu yana Türkiye’de satış faaliyetleri gösteren Lohmann, 2020 yılı sonuna kadar cirosunu da üç katına çıkarmayı hedefliyor.

Açılışta konuşan Lohmann CEO’su Elmar Boeke, “167 yıllık geçmişi olan Lohmann yapışkan bant teknolojisi alanının öncü güçlerinden bir tanesi. Lohmann senelerdir etkili ve yüksek teknolojili yapışkan bantlar ve yapıştırma çözümleri üretmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Lohmann müşterilerine, kendi pazarlarında daha başarılı olmalarını sağlamak için üstün hizmet ile akıllı ve kişiye özel çözümler sunmayı amaçlıyor. Bireysel çözümler sunan Lohmann’da yüzde 90’dan fazla özelleştirilmiş ürünler ve 200’den fazla patent bulunuyor. Günümüzde tüm dünyaya yapıştırma çözümleri üreten bir şirket olarak Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin gün geçtikçe gelişen ekonomik gücü ve büyüyen iç piyasasıyla Lohmann olarak Türkiye’de büyük işler gerçekleştireceğimize eminiz. Türkiye’deki yeni pazarımızla hem bizim varlığımızdan haberdar olmayanları ürün ve hizmetlerimizle tanıştırmak hem de müşterilerimize daha iyi kalitede hizmet sunmak istiyoruz” dedi.

“Lohmann ailesi olarak Türkiye pazarında üretime başlamaktan ötürü mutluluk duyuyoruz.” diyen EMEA Bölgesi İş Birimi Direktörü Andreas Tanzer “Türkiye’de fabrika açmamıza ivme olan başka faktörler ise Türkiye’nin güçlü endüstriyel altyapısının bulunması ve Türk tüketicilerin daha çok yerel tedarikçileri tercih etmesidir. 2011 yılında Türkiye’de bir satış ofisi şubesi ile başladık, 2018 yılında üretime geçtik. Bu noktada tüm süreçte bize verdikleri destekten ötürü T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ekibine teşekkürü borç bilirim.” dedi.

Lohmann SCEE Bölge Müdürü Markus Koch ise, “2011 yılından bu yana satış ofisimizle sürdürdüğümüz Türkiye’deki faaliyetlerini bu fabrika açılışı ile perçinlemiş olmaktan ötürü gurur ve mutluluk duyuyoruz. 2011 yılından bu yana Türkiye’de güzel işler gerçekleştirdik. Ortaklarımız ve müşterilerimiz için hızlı olmak ve daha iyi hizmet üretmek adına bu yeni girişim bizler için çok önemli. Lohmann Türkiye’nin geleceği için sağlam adımlar atıyoruz. Bu gelecek için hepimiz son derece heyecanlıyız.” ifadesini kullandı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *