TSK, İdlib’de askeri varlığını artırıyor

TSK, İdlib’de askeri varlığını artırıyor

TSK, Rusya ve rejim güçlerinin İdlib’e 4 Eylül’de saldırı başlatmasından bu yana en kapsamlı takviyeyi dün yaptı. TSK, sınır bölgesinden tank ve ateş destek unsurlarını taşıyan 50 araçlık konvoyu İdlib’e sevk etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait tank ve diğer ateş destek unsurları taşıyan 50 araçlık konvoyun dün erken saatlerden itibaren İdlib’in güneybatısında bulunan Cisr eş Şuğur bölgesine giriş yaptığı öğrenildi.

Sevkin yapıldığı bölge, rejimin yığınak bölgesi

Hürriyet’te yer alan habere göre; Cisr eş Şuğur bölgesi içinde kalan İştabrak köyünde TSK’nın 11 numaralı gözlem noktası bulunuyor. Cis eş Şuğur’un bir diğer önemli özelliği rejim güçlerinin İdlib kırsalına yönelik saldırılarına bu bölgeden başlamış olması. Rejim İdlib’i hedef gösterdikten sonra bu bölgeye özellikle kara unsurlarından oluşan güçlü yığınak yapmıştı.

Fırtınalar Hatay’a kaydırıldı

Türkiye’nin değişik bölgelerinden Türkiye-Suriye sınır hattına takviye dün de devam ederken, Kilis sınır hattında bulunan 40 kilometre menzile sahip fırtına obüslerinden bir kesiminin Hatay’a kaydırıldığı öğrenildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *