Barlas: Esad savaşı kazandı, rejime katkıda bulunmalıyız!

Barlas: Esad savaşı kazandı, rejime katkıda bulunmalıyız!

Mehmet Barlas: “Arap Baharının CIA tarafından körüklenmiş rüzgârı Suriye’yi vurmadan önce yaptığımız gibi, Esad rejiminin Suriye’de anayasa reformunu ve seçimleri yapmasını amaçlayan çalışmalarına katkıda bulunmalıyız.”

Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah yazarı Mehmet Barlas, dünkü yazısında işte bunları dile getirdi. “Esad savaşı kazandı ama barışı kazanamadı” başlıklı yazısında Suriye’deki son durumu özetleyen Barlas, “Bizim durumumuz” diyerek, Esad rejimine verilmesi gerektiğini düşündüğü desteği ise şöyle anlattı:

Bizim durumumuz
Biz Türkiye olarak sınırlarımıza bitişik bölgelerde güvenliğimizi hedef alan terör örgütlerinin hangi ülkeler tarafından beslendiklerini çok iyi biliyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta astsubay mezuniyet töreninde yaptığı konuşma, durumu çok iyi anlatıyordu…
“- Suriye’den ülkemize yapılan saldırılar karşısında adeta yalnız bırakılmış ülkeyiz. Kendimizi koruyabilmemiz için ihtiyacımız olan füze savunma sistemleri olmadık bahanelerle bize verilmedi.
Parasıyla satmadıkları silahları terör örgütlerine bedava verdiler.”

Esad’a yardım
Sade İdlib krizi değil tüm Suriye’nin güvenliği ve bütünlüğü de, Türkiye’yi doğrudan ilgilendiriyor. Bu noktada artık bizler, Arap Baharının CIA tarafından körüklenmiş rüzgârı Suriye’yi vurmadan önce yaptığımız gibi, Esad rejiminin Suriye’de anayasa reformunu ve seçimleri yapmasını amaçlayan çalışmalarına katkıda bulunmalıyız.

Tehlikeli ikilem
Tüm Ortadoğu’yu istikrarsızlığa ve kana bulayan vekalet savaşlarında ABD’nin PKK’ya verdiği desteği gördük.
Türkiye bu defa da İdlib yüzünden Rusya ile karşı karşıya gelmek ikilemine düşmemelidir. Bunun yolu ise Suriye’nin bütünlüğünden ve yönetimin meşruiyetinden yana tutum izlemektir. 3 milyonu aşkın Suriyeliye kucak açmamız, bizim bu ülkeye ve halkına olan gerçek duygularımızı yansıtmaktadır.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *