Uşak Belediyesi de ABD’ye yaptırım kararı aldı

Uşak Belediyesi de ABD’ye yaptırım kararı aldı

Belediye, tanıtım amaçlı reklamlarını Amerikan menşeli sosyal medya firmaları üzerinden yayınlamama kararı aldı.

Türkiye ile ABD arasında yaşanan krize Uşak Belediyesi’nden karşı hamle geldi. Belediye, Twitter hesabından yaşanan siyasi krizin ardından medya reklam planlamalarında Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube‘a ayrılan bütçeyi tamamen kaldırdığını duyurdu.

Milli Gazete’nin haberine göre, Türkiye ile ABD arasında yaşanan krize bir tepki de Uşak Belediyesi’nden geldi. Belediyenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Bugün ülkemizin yaşadığı krizden sonra medya reklam planlamamızıdan Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube‘a ayırdığımız bütçeyi tamamen kaldırmış bulunmaktayız” denildi.

usak-belediyesi-nden-abd-ye-yaptirim-karari-11136752-7137-m.jpg

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da “Ülkemizin üç yanı denizlerle, her tarafı düşmanlarla çevrili ama çalışmaya devam edeceğiz, yılmayacağız, başaracağız, kazanacağız. İstikrar devam edecek, Türkiye büyümeye devam edecek. Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. 17/25’te denediler olmadı. 15 Temmuz‘da denediler olmadı. Şimdi de ekonomimiz üstünden taarruz başlattılar. Ne yapalım? Dolar 6 oldu diye teslim mi olalım? Boyun mu eğelim? Ülkenin anahtarını ABD’ye mi verelim? Bu ülkeyi eski günlerine götürmelerine müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *