10 aylık bebeklerine, ‘kader’ diyerek tıbbi yardım aldırmadılar 

10 aylık bebeklerine, ‘kader’ diyerek tıbbi yardım aldırmadılar 

ABD’de ikisi de 27 yaşında olan Seth Welch ve Tatiana Fusari çifti kan donduran bir olaya imza attı. İki ebeveyn, yetersiz beslenmeden ölmek üzere olan 10 aylık kızları Mary’nin tıbbi tedavi görmesini “Hastalık kaderinde var” diyerek reddetti.

Uzun süre açlığa maruz kalan kızları Mary, geçen hafta Perşembe günü hayatını kaybetti. Mary’nin ölümünden sonra hapisle karşı karşıya kaldıkları söylenen anne-babanın kızlarının tedavi olmasını reddettikleri ortaya çıktı.

Yeni Şafak’ın haberine göre, Mahkeme belgeleri, çiftin Mary’nin ölümünden bir ay önce durumunun iyi olmadığını fark ettiklerini, ancak doktorlara güvenmediklerinden dolayı yardım almasını engellediklerini ortaya çıkardı.

Baba Weclh’in bir sosyal medya paylaşımında “Erdemli insanlar inançla yaşar. Hastalık konusunda egemen olan Tanrı’dır. Bu tür şeyler elbette eninde sonunda ölümle sonuçlanır.” diye paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı.

İngiliz Sun gazetesinde yer alan habere göre, mahkemeye çıkarılan anne ve babaya, eğer suçlu bulunurlarsa ömür boyu hapis yatabilecekleri söylendi.

Anne Tatiana gözyaşlarına boğuldu, baba Seth ise ağzı açık şekilde yargıcın kararlarını dinledi.

Çocuklarını öldürmekle suçlanan çiftin iki ve dört yaşında iki çocukları daha var.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *