Hamas: Büyük Dönüş Yürüyüşü Amacına Ulaşmak Üzere

Hamas: Büyük Dönüş Yürüyüşü Amacına Ulaşmak Üzere

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Kuşatmayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Filistin halkı bu uğurda ağır bedeller ödedikten sonra bugün hedeflerini gerçekleştirmek üzere olduğunu belirtti.

Filistin dışından gelen Hamas liderlerinin de katılımıyla dün yapılan Kudüs Şehitlerine Vefa Cuması etkinlikleriyle ilgili konuşan Hamas sözcüsü Abdullatif  El-Kanu’, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ulusal hedeflerini gerçekleştirinceye kadar devam edeceğini söyledi.

Diğer taraftan Hamas heyeti içerisinde Gazze’ye geçen Hamas liderlerinden Husam Bedran yaptığı açıklamada, hareketin Gazze üzerindeki kuşatmayı bir daha dönmemek üzere kaldırmak istediğini belirtti.

Gazze’ye geçtikten sonra dün Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılan ve bir konuşma yapan Hamas’ın dışarıdaki liderlerinden Bedran, “Büyük Dönüş Yürüyüşü izzet istasyonudur. Kuşatmayı bir daha dönmemek üzere bir defada kaldırmak istiyoruz. Bu hedefin gerçekleşmesi için gereken her türlü bedeli vereceğiz. Biz hak sahibiyiz. İşgalcinin zorla aldığını bedeli ne olursa olsun ve ortaya konan tuzaklar ne kadar büyük olursa olsun geri alacağız” dedi.

Kudüs Şehitlerine Vefa Cuması adıyla dün yapılan faaliyetlere saldıran işgal güçleri 2 kişiyi şehit etti, 220 kişiyi de yaraladı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *