Firavunun zulmüne Dünya sessiz

Firavunun zulmüne Dünya sessiz

Modern dönem firavunlarından Sisi denetimindeki mahkemelerin, Mısır’da İhvan’a yönelik 76 idam kararına karşı dünyadan henüz tek ses yükselmedi.

Mısır’ın modern dönem firavunu Sisi’nin denetimindeki mahkemelerin, Rabia meydanında darbe karşıtı gösterilere katılan 76 kişi hakkında idam cezası vermesine dünya sessiz kaldı.

Yeni Akit’ten Harun Sekmen’e konuşan konuşan İslam Dünyası STK’ları Birliği Genel Sekreteri Ali Kurt, “Mısır’da seçilmiş meşru iktidarın darbe ile görevden uzaklaştırmaya uluslararası toplum sessiz kaldı. Bütün çifte standartlarını ortaya koyarak bize dayatmaya çalıştıkları değerleri inkar ettiler. Maşeri vicdanın böyle bir kararı kabul etmesi mümkün değil. Sisi, uluslararası toplumun sessizliğinden cüret alıyor. Darbe yapmış bir isimi kırmızı halılarla karşıladılar. Onlardan yüz buluyor” ifadelerini kullandı.

Mazlum Der Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş da, “Türkiye’den insan hakları ve demokrasi isteyenlerin, kendi kuklaları karşısında kör kaldığını görüyoruz. Samimiyetsizlikleri ortada. Uluslararası dünya yerinde ve ciddi durursa bu idamlar uygulanamaz. Diplomatik baskı mutlaka artırılmalı” dedi.

Kararların katliam niteliğinde olduğunu kaydeden Taş, “Bu karar resmen kendi halkın katletmektir. Bir devletin kendi halkını katletmesi kadar veballi bir iş yoktur. İdam kararlarına karşı bu sessizliği, Mısır yönetiminin destek görmesine bağlıyorum” diye konuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *