Ziya Selçuk: ‘Çağdaş ve Modern eğitim’ zorunluluktur!

Ziya Selçuk: ‘Çağdaş ve Modern eğitim’ zorunluluktur!

Yeni Milli Eğitim Bakanı, ilk açıklamalarında, akıl ve bilim vurgusunda bulunurken, çağdaş ve modern eğitim sisteminin de tercih değil zorunluluk olduğunu savundu.

Bilimin, aklın ışığı altında

Milli Eğitim Bakanı ilan edilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Ziya Selçuk “Yepyeni bir heyecanla yepyeni bir hizmetin hep birlikte, bir ortak dil üzerinden inşa edilmesinin peşindeyiz.” diye konuştu.

Ziya Selçuk, “Bunun ne kadar zor bir görev olduğunun farkındayız. Bu zor görevin de şahsi bir mesele olmadığının, bireysel bir iş olmadığının, bunun bir ekip işi olduğunun, bunun bir millet ödevi olduğunun farkındayız. Dolayısıyla bizim önümüzde çok uzun ve zorlu bir yol var ve bunun için bilimin, aklın ışığında elimizden gelen bütün gayreti ekibimizle göstereceğiz.”

‘Çağdaş ve Modern’ zorunluluktur!

Ardından yayınladığı bir twitter mesajında ise, çağdaş ve modern eğitim sisteminin bir zorunluluk olduğunu savunan Selçuk, şöyle dedi:

“Gençler! Çocuklarım! Türk çocukları! Artık bana emanetsiniz. Çağdaş ve modern eğitim sistemi tercih değil zorunluluktur. Kod dünyası bizi beklesin. Bilim ve teknolojinin ışığında Türkiye Cumhuriyeti’ni müreffeh devletler seviyesine hep beraber çıkaracağız.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *