“İkindi vaktini ehil birine bırakıp gelelim”

“İkindi vaktini ehil birine bırakıp gelelim”

Geçen Pazar günü AKP Diyarbakır mitingi için kamu personeline atılan bazı mesajlar ortaya çıktı. Yetkililerin, personelin en az 5 kişiyle mitinge gelmesini istediği iddia edildi.

Geçen Pazar günü Diyarbakır’da gerçekleşen AKP mitingi için, Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Kızıl ile Yenişehir Müftüsünün gönderdiği mitinge katılım talimatı dikkat çekti.

Milli Gazete’den Furkan Erten’in haberine göre, Diyarbakır’da gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı AKP mitingi için, Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Kızıl, paylaştığı “SON ÇAĞRIDIR” tehditli mesajında, “Kayapınar Halk Eğitimi Merkezi’nde çalışan tüm usta öğreticilerin yanlarında ailesinden ya da kursiyerlerinden toplamda en az 5 kişi ile birlikte gelecektir” ifadelerine yer verildi.

Yenişehir Müftüsü ise, “Sn. Cumhurbaşkanımız bu Pazar Diyarbakır’ımıza teşrif edecektir. Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere en az beş kişi ile birlikte İstasyon Meydanı’na sizi beklerim” mesajı paylaştı.

İMAMLAR NAMAZI BIRAKIP GİDİYOR…

Müftü ve imamların bulunduğu WhatsApp grubuna mesaj gönderen Yenişehir Müftüsü ise, “Sn. Cumhurbaşkanımız bu Pazar Diyarbakır’ımıza teşrif edecektir. Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere en az beş kişi ile birlikte Pazar günü 16.00’da İstasyon Meydanı’na sizi beklerim. İkindi vaktini ehil birine bırakıp gelelim” yazdı.

[Haber görseli]

FOTOĞRAFLAR “KANIT” OLARAK KULLANILIYOR

Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Kızıl, tehditkâr şekilde paylaştığı “SON ÇAĞRIDIR” başlıklı mesajda, “Kayapınar Halk Eğitimi Merkezi’nde çalışan tüm usta öğreticilerin yanlarında ailesinden ya da kursiyerlerinden toplamda en az 5 kişi ile birlikte gelecektir. Ben mesajı görmedim, duymadım mazereti kesinlikle kabul edilmeyecektir. Duyanlar duymayan arkadaşına haber verecektir. Aynı yerde çalışan arkadaşların birbirinden haberdar olmamaları kesinlikle kabul edilemez” ifadelerine yer verdi. Kızıl, öte yandan, “Ofis TMO önünde saat 15.30’da toplanıp birlikte fotoğraf çektikten sonra alana doğru geçeceğiz” diyerek, fotoğrafların kanıt olarak kullanılacağını dikkatlerine sundu.

[Haber görseli]

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *