İktibas Dergisi Mayıs sayısı çıktı

İktibas Dergisi Mayıs sayısı çıktı

Türkiye’nin hızlı bir giriş yaptığı seçim süreci, derginin yorum konusunu aynı zamanda manşetini de oluşturuyor.

‘Baskın’ Seçimin Düşündürdükleri manşeti ile çıkan Mayıs sayısının yorumunda yaklaşan seçim rüzgarının hangi sebeplerle esmeye başladığı, seçim sonucunun nasıl olabileceği ve en önemlisi seçim sürecinde Müslümanların pozisyonu üzerinde duruluyor.

Çok temel bir kavram olarak ‘İlim’ değerlendirmesinin ikinci bölümünün yer aldığı dergide, Hüseyin Alan’ın Siyer Notları’nda Resulullah’ın Mekke dönemi 8 maddede değerlendiriliyor.

Rahmetli Ercümend Özkan’ın eşi Mukaddes hanımefendinin kaleme aldığı Hatırat’ın yeni bölümü de yine dergide okurlarıyla buluşuyor.

İktibas’ın bu sayısında ayrıca Mustafa Boyacıoğlu, Şükrü Hüseyinoğlu, Ali Göçmez, Yakup Döğer, İlyas Yorulmaz ile birlikte dergi yazarları arasına yeni katılan genç bir kalem Gülbahar Ay Satan’ın da önemli bir değerlendirmesi bulunuyor.

Derginin önemli bir bölümü olan güncel alıntılar kısmında, geçen ay Türkiye’nin gündeminde geniş yer tutan deizm tartışmasına ilişkin bir araya getirilen yorumlar, konunun çok boyutlu olarak değerlendirilmesine imkan sağlarken okuyucuya ışık tutmayı da hedefliyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • ilyas metin
    2 Mayıs 2018, 17:26

    Hayırlı olsun inşallah

    REPLY