23 Nisan için ilk tören Anıtkabir’de yapıldı

23 Nisan için ilk tören Anıtkabir’de yapıldı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman liderliğinde yapılan törende Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar ve milletvekilleri saygı duruşunda bulundu.

Bu yıl 98’inci kez kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ilk töreni için devlet erkanı Anıtkabir’de toplandı. TBMM Başkanı Kahraman önderliğinde toplanan heyet içerisinde Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar ve milletvekilleri bulunuyordu.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve beraberindekiler aslanlı yoldan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Tören, İsmail Kahraman’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakması ile başladı, ardından saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşının okunmasından sonra sonra Misak-ı Milli kulesine geçen İsmail Kahraman, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. İsmail Kahraman özel deftere şunları yazdı:

“Ulu Atatürk; aziz milletimizle dayanışma içinde milli mücadelemizin zaferle neticelenmesini sağlayan TBMM’nin açılışının 98’inci yılını kutluyoruz. İlk başkanlığını yaptığınız TBMM, ülkemizin istikbal mücadelesinin merkezi olarak büyük bir inanç ve fedakarlık içinde görevini sürdürmektedir. Milli iradenin tecelli ettiği TBMM Başkanlık Divanı üyeleri olarak, ülkemizi ve milletimizi geliştirmek ve daha ileri gitmesini temin etmek hususundaki hedeflerimize ulaşmak için azim ve gayretle çalışmaktayız. ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ şuuruyla çalışan TBMM, milletimizin güvenini boşa çıkarmayacaktır. Türkiye, daha da gelişecek ve daima ileri gidecektir. Bu duygu ve düşüncelerle sizi anıyoruz.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *