Başbakan Yardımcısı Bozdağ: ‘İmam hatip öğrencileri deizme kayıyor söylemi kirli bir operasyondur’

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: ‘İmam hatip öğrencileri deizme kayıyor söylemi kirli bir operasyondur’

Bozdağ: “Belli ki İmam Hatip Liselerinin yetiştirdiği nesillerden ve muhafazakarlardan rahatsız olanlar; onları itibarsızlaştırmak ve kendi içinde ayrıştırmak ve nihayetinde onları islam’dan uzaklaştırmak isteyenler işbaşındalar.”

Deizm tartışmasına twitter hesabından yayınladığı mesajlar ile katılan Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, bu tartışmanın kirli bir tuzak olduğunu savundu. Bozdağ, imam hatiplere ve muhafazakarlara karşı yapılan kirli bir saldırı olduğunu öne sürerek, “saldırıyı yapanlara ve iftirayı atanlara hep bir ağızdan;”hadi oradan bre ebleh!” demeliyiz.” dedi.

1) Muhafazakarların veya İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin “deizme” kaydığı söylemleri,raporları ;bir iftiraya insanları ikna için başlatılmış kirli bir operasyon;kirli bir tuzak ve kirli bir saldırıdır.

2) Deizmin kabulü; Yüce Allah’ın Kur’an ve sünnetteki vasıfları ile peygamberlere,meleklere ve kitaplara imanı ve peygamberlere gelen ilahi vahyi ve İslam’ın temel pekçok ilkesini reddetmektir. Deizmi kabul eden Müslüman olamaz ki muhafazakar müslüman ya da İHL’li olsun.

3)İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve muhafazakarlara dönük kirli tuzak ve saldırılara karşı daima uyanık olmalıyız ve bu kirli tuzağı kuranlara,saldırıyı yapanlara ve iftirayı atanlara hep bir ağızdan;”hadi oradan bre ebleh!” demeliyiz.

4)İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve bilumum muhafazakarlar hülasa Müslümanlar; Kur’an ve sünnetin tavsif ettiği şekilde Allah’a,peygamberlere,meleklere,kitaplara,ahirete,kaza ve kadere iman ederler.İslam’ın her bir hükmünü tereddütsüz kabul ederler.

5)Belli ki İmam Hatip Liselerinin yetiştirdiği nesillerden ve muhafazakarlardan rahatsız olanlar; onları itibarsızlaştırmak ve kendi içinde ayrıştırmak ve nihayetinde onları islam’dan uzaklaştırmak isteyenler işbaşındalar. Ama başaramayacaklar. Her zaman ki gibi kaybedecekler…

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

 • Davud
  21 Nisan 2018, 17:57

  Gerçekleri görmezden gelmek, onları yok saymak, onların varlığına engel olmuyor. Etrafınızda imam hatip veya farklı liselerde çalışanlar var ise maalesef bu durumun bir iftira, karalama gibi bir durum olmadığını bilirsiniz.
  Ama asıl mesele, artık insanlar hakikati söyleyenlere, veya fikir beyan eden kişilere karşı fikirle, ellerindeki argümanla değil boş sözlerle, kuru gürültü ile cevap vermeye, savunma yapmaya çalışıyorlar.
  Tabi dindar nesil ihlde yetişir zannettikleri için…

  REPLY