‘Bayanlar güreşmeye, ilgilisi/yetkilisi de izlemeye devam ediyor’

‘Bayanlar güreşmeye, ilgilisi/yetkilisi de izlemeye devam ediyor’

Hal böyle olunca, bizler için bu konuyu yazmak kaçınılmaz oluyor. Ta ki neticeye varana kadar. Bayanları güreştirmenin, neden normalden öte ‘rezalet’ olarak adlandırılacağını her defasında bu satırlara yansıttık…

Yeni Akit yazarlarından Ahmet Gülümseyen, bayan güreşini ‘rezalet’ sözleri ile tanımlıyor ve sonuç alana kadar yazmaya devam edeceğini belirtiyor bugünkü yazısının bir bölümünde. Şöyle diyor Ahmet Gülümseyen:

Başlangıcından bugüne kadar güreş adı altında erozyona uğrayan ‘değerler’, filmin bir daha geri sarılmayacağı manasında, her geçen gün çıkmaza/yıkıma sürüklenen bir süreç/gençlik. Bayanları güreştirmenin, neden normalden öte ‘rezalet’ olarak adlandırılacağını her defasında bu satırlara yansıttık. Yazdıklarımızın anlaşılması, bazılarının işine/menfaatine gelmediği için, yazılarımızı bir araya getirme, düşüncemizin gelecek nesle aktarılması adına ‘Bayan Güreşi Rezaleti’ başlıklı kitap çıkarmayı da düşünmüyor değiliz! Peki, neden bu denli bir ısrarcılık? Devam edelim…

“Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız?” sorusu, İslam hukuk bilgini İmam-ı Şafii’de bakın nasıl cevap buluyor; “Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür.” Bugün güreş camiasının içinde yer alıp, bizden diye adlandırılan isimler sesini çıkarmazken, karşı cenah diye adlandıran İslami değerden bîhaber kesim, utamadan ve sıkılmadan ölçüsüz/dengesiz/hayasızca (sözler kişiliğin yansımasıdır) saldırı düzenliyorsalar, bayanları güreştirmenin kimlere göre, ne mana ifade edildiği net bir şekilde anlaşılacaktır..

Siz değerli okuyucularımızla bu satırları paylaşırken, Türkiye Güreş Federasyonu resmi internet sitesinde U-23 Kadınlar Türkiye Şampiyonası, Yıldız Kadınlar Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası Hazırlık Kampı programı yer alıyordu. Bu demek oluyor ki, hummalı bir şekilde bayanlar / kadınlar güreştirilmeye devam ediliyor!

Yazık.. Yazık…

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *