Prof. İhsan Fazlıoğlu: Mesele ciddi, başörtülü ateistler var!

Prof. İhsan Fazlıoğlu: Mesele ciddi, başörtülü ateistler var!

Fazlıoğlu: “Bu, dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur”

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Profesör Dr. İhsan Fazlıoğlu, Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) İstanbul Şubesi’nin düzenlediği bir panelde konuştu. Fazlıoğlu, yanına gelen başörtülü öğrencilerin “tanrı tanımaz/ateist” olduğunu söyledi. Profesör Fazloğlu, bunun nedeni olarak da “Ortak neden sahnede dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur” dedi.

Fazlıoğlu şöyle konuştu:

“15 Temmuz’dan bu yana benim odama 17 tane başörtülü deist bile değil tanrı tanımaz öğrenci gelip benimle bu konuları konuştular. Başörtülü öyle geleneksel de değil bildiğin başörtülü. Aileleri de örtülü aile.

Ortak neden sahnede dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur. Mesele bu kadar ciddidir. Bu sonuçlarla yüzleşmezsek 30 yıl sonra çok farklı şeyler konuşuyor oluruz.”

(T24)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • İsmail Tek
    21 Mart 2018, 07:06

    Muhafızlar “kiriş”kırdı, demokrasi nöbetlerin de boy gösterdi. İslam garib sahip çıkanlar yine garipler Allah imtihan eder ve bize gerçekleri gösterir Vitrin de olanlara bir mikrofon veya bir kürsü de yer verin bize anlatsın üzerindeki yükleri/bilgileri aktarsın! Neye karşılık? Aldatıcıların da aldandığını bilen ve bizleri uyaran İnandığım Allah’a yarattığı âlemler sayısınca şükürler olsun.

    REPLY