Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar: FETÖ borsası kurulmuş!

Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar: FETÖ borsası kurulmuş!

AKP vekili Şamil Tayyar canlı yayında FETÖ ile mücadelede ters giden şeylerin olduğunu defalarca tekrarladı. Tayyar, ‘Milletvekiliyim her konuşmam suç duyurusudur’ dedi.

AKP’li Şamil Tayyar’dan yargıya şok suçlama. Tayyar, birçok yerde, işadamlarının ‘itirafçı’ denilerek tahliye edildiği FETÖ borsası kurulduğunu öne sürdü. Bu borsada ‘milyon dolarların döndüğünü’ söyledi…

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Beyaz tv’de canlı yayında FETÖ’yle mücadele konusunda çarpıcı eleştiriler yaptı. Örgütün ‘ihanet kısmının’ kaçmasına göz yumulduğunu söyleyen Tayyar, memleketi Gaziantep dahil birçok ilde ‘FETÖ borsası’ kurulduğunu açıkladı. ‘Milletvekiliyim her konuşmam suç duyurusudur’ diyen Tayyar ekrandan şöyle konuştu:

SUÇ DUYURUSU YAPTIM:
Gaziantep’te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında işadamlarını serbest bırakıyorlar. Türkiye’nin birçok yerinde var bu. Ben milletvekiliyim her konuşmam suç duyurusudur. Bununla ilgili daha bugün suç duyurusunda bulundum, HSK teftiş kuruluna. Sadece televizyonda konuşmuyorum. HSK ne yapmış? Bir yerde problem var.

ERDOĞAN KUŞATMA ALTINDA:
Cumhurbaşkanımızın etrafı kuşatma altında. Bir ilçe başkanı var, ‘Benim kimseye minnet borcum yok, beni reis getirdi’ diyor. İl başkanı, ilçe başkanı, il müdürü böyle konuşuyor. Çünkü verilen kararlarda siyaset iradesi yok. Vekilin haberi olmadan il müdürü atarsa o vekili ciddiye alır mı? Sonra beni buraya reis getirdi der. En yukarının da milletvekillerinin aklını devredışı bırakan aklın, aklını alması lazım.

ÇILDIRTAN O GÖRÜNTÜ:
Ben milletvekili olarak Cumhurbaşkanı’na söylediğim şeyleri iletemiyorum. Çok özel bir kayıt götürdüm, Cumhurbaşkanı’na. İzledi, çıldırdı. Böyle bir şey nasıl olur diye. Oysa benim o kaydı bir yıl içerisinde göndermediğim danışmanı yoktu! İzletmemişler Cumhurbaşkanımıza. Onlar hâlâ ordalar. Bir yerde problem var. Sıkıntı büyük.

ONU KİM UÇAĞA ALDI?:
Ben rektörün karısının mailini yayınladım. Ne diyordu FETÖ’cü o mailde; O’nun yanından ayrılma…. FETÖ’nün çok açık talimatı var burada. Sonra ne oldu, o kadın Cumhurbaşkanımızın Afrika gezisine alındı. Cumhurbaşkanımızın o mailden haberi yok. Yanındakiler? Hepsinin haberi var. Kimi kastettiğimizi herkes biliyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *