Aile Bakanlığı’ndan, Adana’da gerçekleşen menfur olaya ilişkin açıklama

Aile Bakanlığı’ndan, Adana’da gerçekleşen menfur olaya ilişkin açıklama

“Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir.”

Adana’da küçük bir çocuğa karşı gerçekleşen cinsel istismar olayı üzerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından “Kamuoyuna açıklama yapılması uygun görülmüştür” denilerek şu açıklama yapıldı:

Kadim değerleriyle dünyaya örnek olan bir millet olarak, insanlık dışı bu olayı anlayabilmemiz bile mümkün değil.

Aziz Milletimizin her bir ferdini dehşete düşüren bu menfur olay hepimizi ve toplum vicdanını derinden yaralamıştır.

Menfur olayın meydana geldiği andan itibaren, sağlık, adalet ve diğer ilgili makamlarla birlikte gereken tüm işlemler yapılmıştır.

Bakanlık olarak, adli süreci yakından takip ediyoruz. Çocuğumuz Bakanlığımız ekiplerinin yakın takibinde ailesi ile birlikte evindedir. Çocuğumuz ve ailesine Bakanlığımızın uzman psikologları ve sosyal çalışmacıları tarafından gereken her türlü destek sağlanmaktadır.

Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için, devlet, sivil toplum kuruluşları ve toplumumuzun her ferdi olarak dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *