19 yaşında bir gencin silahlı saldırısında 17 kişi öldü

19 yaşında bir gencin silahlı saldırısında 17 kişi öldü

ABD’nin Florida eyaletindeki bir liseye silahlı saldırı düzenlendi. Polisin saldırgana karşılık verdiği öne sürüldü. Saldırıda en az 17 kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralının olduğu öğrenildi.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Broward kentinde, Nikolaus Cruz (19) tarafından bir liseye silahlı saldırı düzenlendi. Broward Şerifi Scott Israel, Twitter hesabından, Stoneman Douglas Lisesinde yaşanan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Habertürk’ün aktardığına göre olayda en az 17 kişinin hayatını kaybettiği bilgisini paylaşan Israel, saldırının aynı okulun eski öğrencilerinden Nikolaus Cruz tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti. Amerikan medyasına konuşan bazı polis yetkilileri ise saldırganın kampüs dışında olaysız bir şekilde gözaltına alındığını duyurdu.

Yerel saatle öğleden sonra yaşanan saldırının ardından yerel polisin olaya hemen müdahale ettiği, olay sonrası lisenin kapatıldığı ve tüm öğrencilerin tahliye edildiği aktarıldı. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumuyla ilgili bilgi verilmedi. Amerikan Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) başlattığı soruşturma ise sürüyor.

Bugün ABD’nin Maryland eyaletinde bir kişinin silahlı saldırısı sonucu 3 kişi vurularak yaralanmıştı.

TRUMP’TAN MESAJ

Öte yandan, saldırıyla ilgili önce Beyaz Saray’da bilgilendirilen ABD Başkanı Donald Trump, olaydan birkaç saat sonra Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Trump, “Dualarımız ve taziyelerimiz, Florida’daki korkunç saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarıyla beraberdir. Hiçbir öğrenci, öğretmen ya da başka biri bir Amerikan okulunda kendini güvensiz hissetmemeli.” mesajını paylaştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *