Milat gazetesi tarafından kamuoyuna açıklama yapıldı

Milat gazetesi tarafından kamuoyuna açıklama yapıldı

“Milat Medya Grubu olarak ilk günden ilan ettiğimiz gibi biz “İslamcı” değil, MÜSLÜMANIZ. Müslüman olmak canınızı acıtsa da Hakk’ı savunmaktır, savunabilmektir.”

TRT programcısı ve Milat gazetesi yazarı Erdal Şimşek’in gözaltına alınıp tutuklanması ile ilgili olarak Milat gazetesi tarafından kamuoyuna açıklama yapıldı. Duyuruda Milat medya grubunun İslamcı değil müslüman olduğuna vurgu yapılarak, müslüman olmanın Hakk’ı savunmak olduğu söylendi. Şöyle denildi açıklamada:

Kamuoyuna duyuru…

Bir haftadır, çalışma arkadaşımız Erdal Şimşek’in gözaltına alınması süreci üzerinden başta gazetemiz olmak üzere milli ve yerli medya ile İslami camia hedef alınmaya çalışılmaktadır.

Yargıya intikal etmiş bir olayla ilgili gazetemize bile bilgilendirme yapılmamışken, gayri milli bir odağın köpürttüğü iddialara, kendi mahallemizden de birilerinin fitne ateşi taşıması bizleri üzmüştür.

Milat Medya Grubu olarak ilk günden ilan ettiğimiz gibi biz “İslamcı” değil, MÜSLÜMANIZ. Müslüman olmak canınızı acıtsa da Hakk’ı savunmaktır, savunabilmektir.

Canınızı acıtsa da, Sırf ‘bizdendir’ diye yanlış yapan bir kişiyi savunmayız.

Suçu ve hatası neyse onu yazabilmektir erdemli olan.

Ancak tek derdi “Müslüman düşmanlığı” olan birilerinin iddialarına da peşinen inanmayız. Hele buradan Milat gibi hiçbir ikircikli ilişkisi olmayan ve sadece bir avuç idealist insanın bir araya gelerek dava aşkıyla çıkardığı bir gazetenin “dolandırıcılık” gibi ağır bir ithamla isminin zikredilmesi tek kelimeyle ŞEREFSİZLİKTİR.

Bu alçaklığı yapanlardan yargı önünde hesap soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Unutmayın! Bizim abdestimizden çok şükür şüphemiz yok ki namazımızdan olsun.

Bu ilkeyi ortaya koyduktan sonra gelelim Erdal Şimşek meselesine.

Bir odak tarafından ısrarla gündeme getirilen “Dolandırıcılık” iddiaları, polis ve mahkemedeki ifadelerine yeni ulaştığımız Erdal Şimşek’in ifadeleriyle karşılaştırıldığında en küçük benzerlik bulunmamaktadır.

Gazetemizin avukatları, konuyu an be an takip etmektedir.

İddiaların yanlış olduğuna inanıyoruz, daha net bir ifade ile inanmak istiyoruz.

Velev ki iddialar doğru ise bile bir kişi üzerinden tüm İslami camiaya “dolandırıcılık” yaftası yapıştırılmasına asla müsaade etmeyiz.

Gayri milli medyanın, bir kişinin işleyip işlemediği henüz hukuken netleşmemiş bir iddiayla ilgili milli
ve yerli medyayı suçlamasını anlıyoruz ancak ‘içimizdeki komplekslileri’ anlayamadık.

28 Şubat sürecinden bu yana omuz omuza mücadele ettiğimiz, günde beş kez aynı kıbleye yöneldiğimiz camiadaki bazı ‘dostlarımızın’, sorup soruşturmadan, bizi bir defa bile arama zahmeti göstermeden yürütülen bu karalama kampanyasına
mal bulmuş mağribi gibi sarılmasını da ‘not’ ettik!

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yargıda olan bu konuyla ilgili tüm gerçekleri, çarpıtmadan ve en doğru şekilde gazetemizden kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla…

Milat

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • mbozac
    9 Şubat 2018, 12:06

    elmalarla armutları karıştırmayalım… ‘İslamcı’ değilim demek bir yenilmişlik, eziklik psikolojisi ve iddiasının ‘müslümanım’ sözünün farkına varamamaktır.

    REPLY