Arthur Ahmed Wagner neden İslam’ı seçtiğini anlattı

Arthur Ahmed Wagner neden İslam’ı seçtiğini anlattı

Almanya’da aşırı sağcı Almanya İçin Alternatif (AfD) parti yönetim kurulu üyesi Arthur Wagner yaptığı basın açıklamasında inançlı bir Hıristiyan iken neden İslam dini seçtiğini anlattı.

”Müslümanları samimi ve dürüst olarak tanıdım” diyen Wagner, İslam’ı seçmesindeki bir diğer etkenin de kilisedeki değişim ve fikir ayrılığı olduğunu belirtti.

Euronews’ün haberine göre, 2015 yılında Rusya’da bulunduğu sırada Müslüman olmaya karar veren Wagner söyle konuştu:

“Bazı arkadaşlarımın endişeleri var ve beni bu konuda sorguluyorlar. Ama gerçekten kötü bir şey yapmadım sadece İslam’ı öğrenmek istedim.”

Wagner, eşcinsel evliliklere izin verilmesini ve Hristiyan din adamlarının eşcinsel yürüyüşlerine çocuklarla katılmalarını uygun bulmadığını söyledi.

Müslüman olduğunu açıktan söyledikten sonra, Wagner tehdit mesajları aldığını ve bazılarından, “Bomba yapmaya başlamadan Almanya’yı terk et” şeklinde tepkiler aldığını dile getirdi

Müslüman olduktan sonra Ahmet ismini seçen Wagner’in, 11 Ocak’ta AfD Brandenburg eyalet teşkilatının yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği ancak parti üyeliğinin devam ettiği kaydedildi.

Wagner’in AfD Brandenburg eyalet teşkilatının yönetim kurulunda kiliseler ve dini cemaatler konularına baktığı biliniyordu.

Son seçimlerde üçüncü parti konumuna gelen AfD partisi İslam ve göçmen karşıtlığı söylemleriyle öne çıkıyor. Seçim kampanyalarında “İslam’ın Almanya’ya ait olmadığını” ve “İslamcılığı durdur” gibi sloganlar içeren afişlerle ülkede tartışma yaratmıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *