‘Türkiye Cumhuriyeti 3. dönemine başlayacak’

‘Türkiye Cumhuriyeti 3. dönemine başlayacak’

Osmaniye’de konuşan MHP lideri, 1923 kuruluş, 1946 çok partili hayata geçiş örneklerini verdi ve yeni hükümet sistemiyle 3. dönemin başlayacağını söyledi

‘Cumhuriyet tarihinde 3. dönem başlayacak’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye’de açılış ve temel atma törenine katıldı. AK Parti ile yapacakları ittifaka işaret eden Bahçeli, özetle şöyle konuştu:

Osmaniye yeni bir zafere var mı? Bu coşku zaferin müjdesidir. Eceli gelen tilki, dağda kurt ararmış. İşte bozkurtlar buradadır. Geleceğin büyük Türkiyesi milli ve ahlaki uzlaşma ile kurulacaktır. MHP olarak 15 Temmuz ihanetinin yaşandığı ilk andan itibaren duruşumuzu çok net bir şekilde ortaya koyduk. Yenikapı buluşması ile Türkiye yeni bir döneme girmiş ve adımını atmıştır. Yenikapı ruhu siyasi zemine kesin olarak taşınmıştır. Kimsenin menfaate dayalı siyasi hesaplarla hareket etme şansı kalmamıştır. Milletimiz bizden bunu beklemişti. Partimiz yıllardır bu ilke ile hareket ederek hükümet etme sistemi ile sorumluluk üstlenmiştir. AK Parti ile Türkiye’nin yönetim ve hükümet etme sistemini gerekli anayasal değişikliklerle gerçekleştirdik.

Halk oylaması ile Türk milleti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni kabul ve teyit etmiştir. Cumhuriyet tarihimizde 3. bir dönemin başlayacağı kesinlemiştir. 1923 Türkiye Cumhuriyeti, 1946 ile çok partili hayata geçişle kuruluşunu tamamlamıştır. 2019 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin iyice oturması, yerleşmesi önümüzdeki en mühim hedeftir.

2019’da yapılacak milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimlerine 22 aylık bir süre varken Türkiye şimdiden iç siyasi tartışmalarla oyalanmak istenmektedir. FETÖ savunuculuğuna savunanlar yıkıma hizmet eden işbirlikçilerdir. CHP, İP, HDP bir olmuş PKK ve FETÖ’nün yanında hizalanmışlardır. Bu amaçla 2019 yılında yapılacak olan seçimlerle ilgili tutumumuzu 8 Ocak 2018’de çok açık şekilde ifade ve ilan ettik. Türkiye artık yeni bir siyasi sürece girmiştir. Bundan geri dönüş yoktur. Milletvekili ve cumhurbaşkanı seçiminde AK Parti ile hareket ederek katkı sağlamayı hedefliyoruz. Birileri çılgına dönüyor. Darbe ve işgal girişimi karşısında muğlak kalanlar bugün bize saldırıyorlar. Bunlar Atatürk’ün partisiyiz deyip Atatürk’ün aziz hatırasını zehirleyen şuursuzlardır.

(Vatan)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *