Kapitalizm doğudan yükseliyor! Çinli şirketler diğer ülkelerin altyapı inşa işlerine katılacak…

Kapitalizm doğudan yükseliyor! Çinli şirketler diğer ülkelerin altyapı inşa işlerine katılacak…

Çin radyosu (CRI)nun haberine göre Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Lu Kang Çin hükümetinin Çinli şirketlere desteğinin devam edeceğini bildirdi.

Lu Kang, Beijing’de yaptığı konuşmada, Çin hükümetinin Çinli işletmelerin eşitlik, karşılıklı yarar ve ortak kazanç ilkelerine dayanarak diğer ülkelerin altyapı tesislerinin inşasına katılarak bu ülkelerdeki ekonomik ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmalarına destek sağlamaya devam edeceğini belirtti.

Hırvatistan Ulaştırma Bakanlığı, 12 Ocak’ta yaptığı açıklamada, CRBC Şirketi’nin liderliğindeki Çinli şirketler birliğinin Peljsac Köprüsü’nün inşasını üstlenmesinin kesinleştirildiğini, bunun Çinli şirketlerin ihalesini kazandığı ilk Avrupa Birliği Fonu projesi olduğunu bildirdi.

Bugün Beijing’de düzenlenen olağan basın toplantısında gazetecilerin ilgili sorularını yanıtlayan Lu Kuang, söz konusu projenin Çin ve Hırvatistan arasındaki ikili somut işbirliğini ve iki ülkenin AB ile gerçekleştirdiği üç taraflı işbirliğini hızlandıracağı inancını da dile getirdi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *