Beşiktaş kulübü ‘Globalleşmeye’ devam ediyor

Beşiktaş kulübü ‘Globalleşmeye’ devam ediyor

Fikret Orman: Mevlana’nın sözleri bize ışık tutacak. Bu kampanyaya büyük bir bütçe ayırdık. Türkiye’nin tanıtımı için de önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Burada Mevlana’dan yola çıktık.

Beşiktaş Başkanı Orman “Artık globelleşmeye başlıyoruz. Bunun başlangıcını Çin’e yaptığımız seyahat ile verdik.”

VİDEO – Come to Beşiktaş Lansmanı Vodafone Park’ta Yapıldı
Lansmana Başkanımız Fikret Orman’ın yanı sıra Beşiktaş kulübünün birçok yöneticisi de katıldı. Lansmanda konuşan Başkan Orman, geçtiğimiz yıl başladıkları globalleşme projesinin devam ettiğini ve Çin’le ilişkileri başlattıklarını belirtti. Bugünkü lansmanın da yurtdışı hedefli olduğunu belirten Orman, yayınlanacak reklam filminde Mevlana’nın sözlerinin kendilerine ışık tutacağını söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş kulübü resmi internet sitesinde de yayınlanan konuşmasında şunları söyledi:

“Son yıllarda planlı bir çalışma ile müthiş bir ivme yakaladık. Son 2 yılı şampiyon bitirdik ve hem Türkiye’de hem de Avrupa’da önemli işler yaptık. Son 2 yılda Beşiktaş’a en çok döviz kazandıran kurum olduk. Oynadığımız futbol ile herkese keyif verdik. UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final oynadık ve yarı finali kaçırdık. Bu sene UEFA Şampiyonlar Ligi’nde birçok ilki gerçekleştirdik. Önemli bir stadyum kazandırdık. Vodafone Park’ın teknoloji merkezi olduğunu gösterdik ve dünyanın en güzel stadyumu seçildik. 2019’da UEFA Süper Kupa finali Vodafone Park’ta oynanacak. Sponsorlarımız ile Türkiye’de rekorlar kırdık. Sponsorlarımız ile yaptığımız ilişkilerin hepsini partnerlik, aile ilişkisine döktük. Bizde sponsorluklar imza atıldıktan sonra başlar.

Kartal Yuvası’nda önemli işler yaptığımızı düşünüyoruz. Mağazamıza gelen Beşiktaşlı taraftarlar hangi ürünü alsak diyorlar. Dünya markası olan kurumlarla önemli işler yaptık. Özellikle taraftarlarımıza özel ürünler çıkarmaya gayret ettik. İnanılmaz büyümeler yaşıyoruz. Mağaza sayılarımız 21’den 100’lü rakamlara geldi. Marka iletişimini çok önemsedik ve çok çalıştık. Beşiktaş’ın marka değerini önemli yerlere getirmek için uğraşlar verdik. Reklam ve iletişim ile birçok ödül aldık. Bize destek olan, inanan Beşiktaşlılara teşekkür ediyorum. Türkiye’de belirli bir noktaya geldik. Artık globelleşmeye başlıyoruz. Bunun başlangıcını Çin’e yaptığımız seyahat ile verdik. Geçen sene globalleşme işine başladık. Çin önemli bir pazar. Orada ilk adımı attık. 1 maç yaptık, 3 günlük seyahat içerisinde oradaki Schalke maçını 91 milyon kişi takip etti. Orada Beşiktaşlılar takımımızı karşıladı. Çin ile ilişkilerimize başladık. Federasyonu ve basınları ile devamlı toplantılar yaptık. beINSports ile beraber artık Beşiktaş maçları artık Çin’de yayınlanacak. Çin medyası defalarca ülkemize geldi. Her hafta Çin’de Beşiktaş ile alakalı haberler çıktı. Bunun dışında kendimize biçmiş olduğumuz hedef pazarlarda da bunları yaptık. Birçok ülkede programlar yaptık. Orada sosyal medya hesapları açtık. Oralara özgü dergiler yaptık. Orada çeşitli kafeteryalarda toplu maçlar seyrettiriyoruz.

Tamamen taraftarımızn bulduğu bir slogandı Come to Beşiktaş. Taraftarımız hoşlandı ve dünyada önemli bir proje haline getirdik. 1.2 milyar kişiye ulaştı. Beşiktaş ile alakalı bir şey geçtiğinde diğer kulüpler de Come to Beşiktaş kampanyasına katılmaktadır. Transfer videolarımız ile önemli sesler getirdik.

Bugünkü lansmanımız yurt dışı hedefli bir lansmandır. Yurt dışında bu ağı yapacağız. Beşiktaş bu iş için yurt dışına finansman harcayacaktır. Bugüne kadar Come to Beşiktaş’ı nasıl yaydıysak bunu da yaymaları için herkesten destek bekliyoruz. Bu reklam filminde Mevlana’nın sözleri bize ışık tutacak. Bu kampanyaya büyük bir bütçe ayırdık. Türkiye’nin tanıtımı için de önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Burada Mevlana’dan yola çıktık.

Bizim kollarımız herkese açık. Çok çalıştık. Bütün iletişim ekibini tebrik ediyorum. İnşallah bütün kamuoyu tarafından da beğenilir. Türkiye’de ayrı bir vizyon açmak istiyoruz. 100 milyonun üzerinde taraftara sahip olmak istiyoruz.

Kulüpler arasında bonservis bedelleri çok fazla açılmaya başladı. Bizim o bütçelere gelebilmemiz için borçlanmadan bu işleri yapmalıyız. 2020’ye geldiğinde 100 milyon taraftara sahip olan Beşiktaş yapmak istiyoruz. Türk bayrağını taşıyan tek kulübüz. Bunu da iyi temsil etmeliyiz. Ülkemizi temsil ederken bir talepten daha fazla devletimizden bazı destekler bekliyoruz. İngiltere Premier Lig önemli bir iletişim noktası haline geldi. O yüzden Avrupa’da da yayınlayacağız. Az önce bahsettiğim hedef ülkelerde daha fazla yayınlayacağız. Büyük takipçileri olan fenomenler var. Onlardan da destek alacağız. Bu bir şov işi. Bunun en önemli kişileri sahada olan kişilerdir. Bizi de tanıdınız. Yapacaklarımızı, yaptıklarımızdan çıkarırsınız. Tahmin ediyorum 1 milyonun üzerinde bir para bu işe harcayacağız. Marka değerini ne kadar yükseltirsek, o kadar büyük etkiler yaratacaktır. Global hesapları artık herkes takip ediyor. Oradan da yayınlayacağımız için hemen hemen bütün dünyaya ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *