Yemen Dayanışma Platformu’ndan yardım kampanyası

Yemen Dayanışma Platformu’ndan yardım kampanyası

Yemen Dayanışma Platformu, Yemenli kardeşlerimizin mağduriyetlerine duyarsız kalmamak adına bir yardım kampanyası başlattı.

Kampanya çerçevesinde toplanacak nakdi yardımlarla inşallah, Yemen’de evini-barkını kaybetmiş ve mülteci durumuna düşmüş kardeşlerimize karınca kararınca bir destekte bulunulmak amaçlanıyor.

Küresel zalimler ve bölgesel güç odaklarının güç savaşına sahne olan Yemen’in mazlum halkı, bir taraftan açlık ve diğer taraftan kolera gibi hastalıklarla boğuşuyor. İran ve Suud’un güç savaşı verdiği ülke fiilen ikiye bölünmüş durumda ve bu durumdan tabii ki en çok mazlum Yemen halkı mağdur oluyor.

Geçmişte başta Filisitn olmak züere İslam coğrafyasının kanayan yaralarına en duyarlı halklardan biri olarak bilinen Yemen halkı, şimdi bizlerden uzanacak kardeş elini bekliyor.

Yemen Dayanışma Platformu, Yemenli kardeşlerimizin mağduriyetlerine duyarsız kalmamak adına bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde toplanacak nakdi yardımlarla inşallah, Yemen’de evini-barkını kaybetmiş ve mülteci durumuna düşmüş kardeşlerimize karınca kararınca bir destekte bulunulmak amaçlanıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *